Wieści z hali sportowej w Trąbkach Wielkich

wiesci2015_04928 lutego 2015 w hali sportowej Gimnazjum im Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich został zorganizowany turniej w halowej piłce nożnej dla chłopców urodzonych 2004 roku i młodszych.

W turnieju wytarowało 8 drużyn, w tym dwie z gminy Trąbki Wielkie LKS Sokół Ełganowo i LUKS Olimp Mierzeszyn, z powiatu gdańskiego dwie drużyny z GTS Straszyn i KS Czarni Pruszcz Gdański oraz trzy z Gdańska Jaguar Kokoszki – reprezentowały dwa zespoły i Akademia Piłkarska Gdańsk. Drużyny rozegrały w I etapie mecze każdym z każdym w dwóch grupach, a następnie grały miejsca 7,5,3 i 1.

W jednej z grup spotkały się drużyny z naszej gminy Sokół Ełganowo i Olimp Mierzeszyn. W derbach gminy Trąbki Wielkie lepszy okazał Sokół który strzelił Olimpowi 5 bramek tracąc dwie. Bramki dla zwycięzców zdobyli Lech Jakub 3, Iwo Niski i Adam Pawlak strzelili po 1 bramce, a dla pokonanych Szymon Niemczyk i Kamil Żornowski . W meczach finałowych o VII miejsce Czarni Pruszcz pokonali Olimp Mierzeszyn 4:1, o miejsce V Sokół Ełganowo przegrał z Akademia Piłkarską Gdańsk 7:0 !

W meczu o III miejsce GTS Straszyn II pokonał Jaguara II 4:1. W finale spotkały się pierwsze drużyny GTS Straszyn i Jaguara Gdańsk. W normalnym czasie żadnej z drużyn nie udało się strzelić przeciwnikowi bramki. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które w pierwszej rundzie również nie przyniosły rozstrzygnięcia. W kolejnej rundzie GTS strzelił tzw. złotą bramkę, która wyłoniła zwycięzcę turnieju.

Organizatorzy wyróżnili najlepszego bramkarza turnieju, którym został Dawid Białas z Jaguara Kokoszki , najlepszego zawodnika – Mateusza Kosińskiego z GTS Straszyn oraz króla strzelców który to tytuł przypadł dwóm zawodnikom z AP Gdańsk Filipowi Maćkowiakowi i Mikołajowi Jancie którzy strzelili po 8 bramek.

Puchary i medale młodym zawodnikom i ich trenerem wręczał radny Rady Powiatu Gdańskiego Tomasz Kempa. Na zakończenie główny organizator turnieju Stefan Dutko podziękował zawodnikom za sportową walkę na parkiecie ,a ich trenerom, opiekunom za przygotowanie sportowe zawodników do turnieju.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.