Zaproszenie na żagle do Pucka

REGULAMIN

MISTRZOSTW

WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO ZRZESZENIA LZS

W ŻEGLARSTWIE

V REGATY ŻEGLARSKIE o Puchar Wójta Gminy Puck

SWARZEWO, 26 WRZEŚNIA 2020 r.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

1. CEL:

a) wyłonienie Mistrzów województwa pomorskiego Zrzeszenia LZS na 2020 rok

b) popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu

c) promocja akwenów Zatoki Puckiej jako doskonałego miejsca do uprawiania sportów wodnych

2. ORGANIZATORZY:

– Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck

– Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku

– Urząd Gminy Puck

– Starostwo Powiatowe w Pucku

– Gminne Zrzeszenie LZS w Gminie Puck

3. TERMIN I MIEJSCE:

a) termin: 26 września 2020 r godz. 12.00

b) miejsce: regaty odbywać się będą na Zatoce Puckiej

c) biuro regat na terenie Stanicy Wodnej w Swarzewie,

d) łodzie: organizator zapewnia uczestnikom łodzie klasy Puck oraz konieczny osprzęt

4. UCZESTNICTWO:

a) uczestnikami są załogi od 3- 4 osobowe

b) sternicy muszą okazać patent min. żeglarza jachtowego; załoganci nie muszą posiadać uprawnień,

c) wszyscy uczestnicy regat – pod groźbą dyskwalifikacji – żeglują w kamizelkach asekuracyjnych,

d) uczestnicy regat zobowiązani są traktować użyczony sprzęt zgodnie z zaleceniami organizatora; jeżeli zawodnik przekraczając przepisy uszkodzi sprzęt, ponosi konsekwencje finansowe,

e) w użyczonych łodziach można zastosować własne żagle, szoty foka i grota oraz obciągacz bomu,

f) udział w regatach jest bezpłatny.

5. ZGŁOSZENIA:

a) Zgłoszenia załóg (ilość załóg ograniczona) należy przesłać do 21 września 2020 roku na adres e-mail: esio13@poczta.onet.pl

Nazwisko i imię, rok urodzenia, miejscowość -klub-LZS

b) zapisy kończą się 21 września w celu przygotowania odpowiedniej ilości łodzi. c) Organizator OKSiT w Gminie Puck – Wiesław Oberzig telefon: 608341880

6. Przepisy

a) regaty odbywają się według obowiązujących Przepisów Regatowych,

b) w dniu regat przewiduje się rozegranie od 3 do 5 wyścigów, a przy rozegraniu 4 lub 5 wyścigów najgorszy wynik zostanie odrzucony; regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu 3 wyścigów,

c) przy równej ilości punktów o zajętych miejscach decydują w kolejności: większa liczba lepszych miejsc, wyścig odrzucony, lepsze miejsce w pierwszym wyścigu,

7. Program regat

a) dzień regat

11:00 – 11:10 losowanie łodzi

11:10 – 11:20 odprawa sterników

11:20 – 12:00 klarowanie łodzi i dopłynięcie do startu

12:00 – 14:00 wyścigi

14:30 zakończenie regat, ognisko, poczęstunek, gril, rozdanie nagród

b) obowiązuje skrócona procedura startowa

5 min przed startem sygnał akustyczny i flaga klasowa 4 min przed startem flaga „I” 1 min przed startem opuszczenie flagi „I” start opuszczenie flagi klasy

8. NAGRODY:

Za miejsca 1-3 pamiątkowe puchary, upominki rzeczowe

dla uczestników medale

9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu:

– ubezpieczenia uczestników i aktualnych badań lekarskich,

– rzeczy zagubionych i zaginionych podczas imprezy,

– za wypadki powstałe z winy uczestników i osób postronnych

Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.

Decyzje sędziego głównego zawodów w sprawach spornych są ostateczne.

ORGANIZATORZY

REGULAMIN-żeglarstwo-2020

III WOJEWÓDZKA SENIORADA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH – Skarszewy 8 sierpnia 2020

Przy upalnej pogodzie na terenach pięknego kompleksu Skarszewskiego Centrum Sportu odbyły się zmagania rekreacyjne i sportowe w ramach III Wojewódzkiej Seniorady LZS. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS, Miasto i Gmina Skarszewy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Skarszewskie Centrum Sportu. Uroczystego otwarcia dokonali Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha, Poseł na Sejm RP Henryka Krzywonos – Strycharska, Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Maciej Kowalczuk (oboje brali udział również w konkurencjach Seniorady!) Dyrektor GOSiR Skarszewy Kryspin Karnat, kierownik Skarszewskiego Centrum Sportu Tomasz Połłum oraz koordynator wydarzenia Z-ca Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS Jan Trofimowicz.
I zaczęła się rywalizacja. Seniorzy rywalizowali w 3. Kategoriach wiekowych 1965-1956, 1955-1946 oraz 1945 i starsi. Rywalizowano z podziałam na płeć.W poszczególnych konkurencjach miejsca na podium uzyskali:
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ:
Kobiety 55+
1. Irena Marzejon – Rekowo Górne
2. Ewa Dettlaff – Strzelno
3. Irena Renusz – Mieroszyno
Kobiety 65+
1. Janina Berezińska – Smętowo
2. Anna Stryjewska – Skarszewy
3. Gabriela Orzeł – Strzelno.
Kobiety 75+
1. Teresa Klammer – Skarszewy
2. Anna Wolszon –
3. Małgorzata Dettlaff – Strzelno
Mężczyźni 55+
1. Wojciech Licau – Mieroszyno
2. Piotr Dettlaff – Strzelno
3. Franciszek Rodnicki Sobowidz

Mężczyźni 65+
1. Brunon Ceszke – Strzelno
2. Andrzej Nowacki – Trąbki Małe
3. Brunon Rogall – Trąbki Wielkie
Mężczyźni 75+
1. Stanisław Jastrzębski – Skarszewy,
2. Jerzy Kuczyński – Skarszewy
3. Mieczysław Rejterada
TENIS STOŁOWY
Kobiety 55+
1. Alina Jaworska – Ełganowo
2. Gabriela Rodnicka – Sobowidz
3. Ewa Ostrowska – Skarszewy
Kobiety 65+
1. Grażyna Danowska – Gniew
2. Renata Włodarczyk – Smętowo
Mężczyźni 55+
1. Wojciech Licau – Mieroszyno
2. Andrzej Mazurek – Sobowidz
Mężczyźni 65+
1. Franciszek Tuszer – Starzyno
2. Józef Białk – Strzelno
3. Bernard Boczyński – Połczyno
Mężczyźni 75+
1. Joachim Tuczek – Starzyno
BIRG NA 50 METRÓW Z PRZESZKODAMI:
Kobiety 55+
1. Irena Renusz – Mieroszyno
2. Renata Zielke – Starzyno
3. Maria Wesołowska – Gniew

Kobiety 65+
1. Janina Berezińska – Smętowo
2. Danuta Bemke – Żelistrzewo
3. Krystyna Szwarc – Skarszewy
KOBIRTY 75+
1. Anna Wolszon
Mężczyźni 55+
1. Zdzisław Rekwardt – Rzucewo
2. Zbigniew Miąskowski – Skarszewy
3. Marek Lilla – Rekowo Górne
Mężczyźni 65+
1. Grzegorz Lipski – Smętowo
2. Antoni Mazurkiewicz –
3. Lucjan Potrykus – Połczyno
Mężczyźni 75+
1. Leszek Sztam – Strzelno
2. Benedykt Brandt – Gołębiewo Wielkie
RZUT RINGO
Kobiety 55+
1. Ludwika Rezmer – Skarszewy
2. Alicja Makurat – Chmielno
3. Grażyna Miłosz – Strzelno
Kobiety 65+
1. Krystyna Łangowska – Trąbki Wielkie
2. Grażyna Malinowska – Sztum
3. Danuta Brzoskowska – Skarszewy
Kobiety 75+
1. Jadwiga Toczek – Sobowidz
2. Zofia Jeszke – Mieroszyno

Mężczyźni 55+
1. Franciszek Potrykus –
2. Mirosław Rogocki –
Mężczyźni 65+
1. Krzysztof Jankowski – Smętowo
2. 2. Stanisław Piepiórka – Chmielno
3. Andrzej Nowacki – Trąbki Małe
Mężczyźni 75+
1. Stanisław Jastrzębski – Skarszewy
SLALOM Z PIŁKAMI
MĘŻCZYŹNI 55+
1. Krzysztof Pieter – Luzino
2. Tadeusz Marzejon – Rekowo Górne
3. Piotr Jaworski – Ełganowo
Mężczyźni 65+
1. Zdzisław Tryba – Sztum
2. Wiesław Kempa – Trąbki Wielkie
3. Józef Arendt –
Mężczyźni 75+
1. Jan Trofimowicz – Ełganowo
2. Franciszek – Kaszubowski – Smętowo
3. Joachim Tuszer – Starzyno
RZUT LOTKĄ DO CELU
Kobiety 55+
1. Krystyna Łońska – Sobowidz
2. Barbara Połomska – Gniew
3. Ilona Juszczyk – Skarszewy
Kobiety 65+
1. Barbara Gatz – Skarszewy
2. Krystyna Łangowska – Trąbki Wielkie
3. Teresa Dudek – Trąbki Wielkie
Kobiety 75+
1. Regina Lipińska – Sztum
2. Doris Thiel – Skarszewy
3. Urszula Pipska – Skarszewy
Mężczyźni 55+
1. Piotr Dettlaff – Strzelno
2. Krzysztof Jankowski – Smętowo
3. Franciszek Potrykus –
Mężczyźni 65+
1. Tadeusz Woźniak – Starogard gdański
2. Roman Duma – Chmielno
3. Józef Białk – Strzelno
Mężczyźni 75+
1. Józef Ebertowski – Skarszewy
2. Alfred Walczak – Sztum
3. Jerzy Kuczyński – Skarszewy
MARSZ NORDIC WOLKING
Kobiety 55+
1. Barbara Połomska – Gniew
2. Ludwika Rezmer – Skarszewy
3. Barbara Krawczykowska – Sztum
Kobiety 65+
1. Renata Włodarczyk
2. Barbara gruszka – Sztum
3. Grażyna Malinowska – Sztum
Mężczyźni 55+
1. Zbigniew Miąskowski – Skarszewy
2.Zdzisław Rekwardt – Rzucewo
3. Marek Lilla – Rekowo Górne

Mężczyźni 65+
1. Stefan Troka – Skarszewy
2. Mirosław Podolski
3. Antoni Mazurkiewicz
Mężczyźni 75+
1. Leszek Sztam – Strzelno
2. Ryszard Wiecki – Gniew
3. Alfred Walczak – Sztum.
4. Każdy z uczestników otrzymał medal za udział,, zawodnicy za miejsca 1-3 w danej konkurencji piękne duże medale a zwycięzcy okazałe puchary. Rozlosowano także liczne nagrody ufundowane przez organizatorów. Wybrano najstarsze małżeństwo – Państwo Mazerscy ze Sztumu. Najstarszą uczestniczką okazała się 86 letnia Zofia Jeszke z Mieroszyna a najstarszy z panów był 84-letni Jerzy Kuczyński ze Skarszew! Wszyscy otrzymali piękne puchary. Najliczniejsze drużyny wystawiły gminy: Puck, Skarszewy i Trąbki Wielkie.
Przedsięwzięcie wparli:
Posłowie na Sejm RP – Kacper Płażyński, który wręczał puchary, Magdalena Sroka i Henryka Krzywonos – Strycharska, Urząd marszałkowski w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Fundacja Energa, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Skarszewach, Firma Met – Lak Skarszewy, Firma Feniks Skarszewy.
komunikat opracował Jan Trofimowicz

Aktywny Senior 65+

Wanda Nowak i Kazimierz Łangowski zwyciężyli w III Gminnych Zawodów Seniorów 65 + w strzelaniu z karabinka pneumatycznego o puchary ufundowane przez Romana Zielke prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich . Aktywny Senior 2020 !
Jest już tradycją, że Seniorzy 65+ z gminy Trąbki Wielkich rozgrywają zawody w strzelaniu z karabinka pneumatycznego ( 10 strzałów z 10 m)
Po raz trzeci zawody zostały rozegrane 5 sierpnia br. na strzelnicy “U Bena ” w Gołębiewie Wielkim. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 4 seniorki i 9 seniorów.
W pierwszej rundzie uczestnicy zawodów walczyli tzw. eliminacjach – 10 strzałów o awans do finału. Do finału awansowali zawodnicy którzy zajęli pierwsze 4 miejsca w eliminacjach .
Z uwagi, że kategorii seniorek zgłosiło się cztery zawodniczki decyzją organizatora rozegrano finał bez eliminacji.
Klasyfikacja końcowa seniorek;
I miejsce Nowak Wanda Trąbki Wielkie 33 pkt.
2 miejsce Gragowska Barbara Kaczki 29 pkt.
3. Miejsce Nowacka Urszula Trąbki Małe 23 pkt.
4 miejsce Troka Halina Trąbki Wielkie 11 pkt.
Klasyfikacja końcowa seniorów;
1 miejsce Łangowski Kazimierz Trąbki Wielkie 67pkt.
2 Miejsce Kempa Wiesław Trąbki Wielkie 64pkt.
3.miejsce Ryszard Pijanowski Ełganowo 63pkt.
4 miejsce Nowacki Andrzej Trąbki Małe 62pkt.
5 miejsce Rogall Brunon Trąbki Wielkie 51pkt. eliminacje
6 miejsce Gragowski Stanisław Kaczki 44pkt.
7 miejsce Kwiatkowski Andrzej Cząstkowo 40pkt.
8 miejsce Pirch Eugeniusz Trąbki Wielkie 37pkt.
9 miejsce Żłobecki Adam Trąbki Wielkie 30pkt.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, za zajęcie miejsc I-III okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy puchary fundatora Romana Zielke. Organizatorem zawodów byli: Klub Seniora “Zawsze Młodzi”, Gminne Zrzeszenie LZS w Trąbkach Wielkich przy wsparciu Pomorskiego Zrzeszenia LZS i UM w Gdańsku.

opracował wk

Podziękowanie dla kw

Kolega Wiesław Kempa sekretarz Gminnego Zrzeszenia LZS i prezes Klubu Seniora “Zawsze Młodzi” w Trąbkach Wielkich
został wyróżniony podziękowaniem i nagrodą – książką Stacha Szulista pt.Larwy
za udział w akcji fotograficznej z okazji wydania 50-tego numeru Głosu Trąbeckiego.
Podziękowanie wręczył Marcin Przybył .

Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich
Roman Zielke