Gminne obchody 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Trąbkach Wielkich

obchod2gminn2016001W dniu 11 listopada 2016 i inicjatywy wójta Błażeja Konkola, dyrektor Gimnazjum Ewy Marii Tuz, ks. proboszcza Bolesława Antoniowa oraz dyrektora GOKSIR Leszka Orczykowskiego została zorganizowana gminna uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
Obchody Gminnego Święta rozpoczęły się Mszą Święta odprawioną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Trąbkach Wielkich. W mszy uczestniczyły poczty sztandarowe z Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej i Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Okolicznościową homilię wygłosił ks. rektor z ełganowskiego kościoła Jarosław Brylowski. Ponadto w mszy uczestniczyli księża Krzysztof Masiulanis z Sobowidza i Andrzej Sowiński z Mierzeszyna
Po mszy przed tablicą Żołnierzy Wyklętych zostały złożone kwiaty przez delegacje; samorządu gminnego, harcerzy, radnych i sołtysów oraz Gości zaproszonych. Przed tablicą głos zabrał wójt, Błażej Konkol, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Leszczyński i radny Rady Powiatu Mateusz Sroka.
Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez wójta do miejscowego gimnazjum na część artystyczną w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Huberta Szczypiorskiego oraz 24 osobowy chór i solistów z gminy Cewice.
Wszyscy uczestnicy mszy ulicami Gdańską i Św. Floriana w Marszu Niepodległości przeszli do gimnazjum. Uczestnikom marszu towarzyszyły werbliści którzy wybijali rytm, szpaler harcerzy z flagami biało-czerwonymi ora palące pochodnie niesione przez mieszkańców i włodarzy gminy.
Program artystyczny był specjalnie przygotowany na okoliczność uczczenia 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni co raz gromki brawami nagradzali chór za wspaniałe, profesjonalne wykonane utworów – pieśni z minionych lat.
Uroczystości zakończyła się spotkaniem na tradycyjnej kawie i ciachu.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.