LKS Orzeł – PANY do wiosny 2017 w Gminie Trąbki Wielkie

derbs201606712 listopada 2016 r na boisku LKS Sokół Ełganowo został rozegrany mecz 14 kolejki o mistrzostwo V ligi grupy I sezonu 2016/2017 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku pomiędzy LKS Sokół Ełganowo i LKS Orzeł Trąbki Wielkie – DERBY GMINY TRĄBKI WIELKIE.
Gospodarze dołożyli wszelkich starań aby boisko było bardzo dobrze przygotowane do rozegrania tego ważnego meczu dla obu drużyn. Aura też dostosowała się do tego wielkiego wydarzenia sportowego, Po wielu pochmurnych dniach i padających przelotnych deszczach w dniu meczu zaświeciło słońce, wiał lekki wiatr, a i temperatura podniosła się do 6 stopni Celiusza. Kiedy sędzia rozpoczął zawody drużyny były mocno zmotywowane przystąpiły do walki o zwycięstwo i trzy punkty. Od początku obie ekipy starały się opanować środek boiska, by przejąć piłkę i wyprowadzić groźne akcje pod bramkę swoich przeciwników. Od samego początku przewagę uzyskał Orzeł i raz po raz zagrażał bramce M. Gemborysa. W tym czasie doświadczony golikiper nie dał się zaskoczyć strzałami kończącymi dobre akcje Orła. Sokół pierwszy groźny celny strzał oddał w 30 minucie, który bez problemu wybronił K.Narloch. Kiedy I połowa meczu dobiegała końca w 43 minucie groźną akcje lewą stroną przeprowadził T. Pietrowicz i strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza Sokoła zdobywając pierwszego gola dla Orła. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Zdobyta bramka była tzw. „bramką do szatni”.
Po przerwie ku zaskoczeniu kibiców Sokoła, którzy liczyli na to ,że miejscowi ruszą do ataku by zniwelować straty i doprowadzić do remisu, przewagę uzyskał Orzeł. W okresie między 46 a 50 minutą Orzeł trzykrotnie groźnie zaatakował bramkę Sokoła. Wypracowane sytuacje sam na sam nie wykorzystał dobrze grający tego dnia napastnik A. Schuchardt. Jego celne strzały wybronił M. Gemborys. Gra Sokoła się zacięła. W poczynania miejscowych wkradła się nerwowość. Zauważyć można było wiele wzajemnych pretensji po nieudanych zagraniach.
W 55 minucie A. Schuchardt otrzymuje prostopadłe podanie i strzela bramkę. Orzeł prowadzi już 2:0. Kilka minut po stracie drugiej bramki piłkarze Sokoła po stałym fragmencie gry i zamieszaniu pod bramką Orła strzelają upragnioną bramkę zmniejszającą ich straty na 1:2.
Po zdobyciu bramki przez gospodarzy w zawodników Sokoła wstąpiły nowe siły. W szeregach miejscowych pojawiły się chęci oraz okrzyki zachęcające do walki o zdobycie kolejnych bramek. Piłkarze z Ełganowa zaczęli strzelać z dalszych odległości, lecz wszystkie piłki mijały bramkę Orła. W tym czasie Orzeł starał się kontrolować grę po przez długie rozgrywanie piłki. Trener K. Kusaj dokonuje zmian w szeregach swojej drużyny. Przesuwa swoich obrońców do ataku jednocześnie osłabiając obronę.
W 76 minucie Orzeł wyprowadza groźna akcję prawą stroną, a dośrodkowanie zamyka Kamiński i strzela trzecią bramkę. Kolejną sytuację 100% czyli rzut karny po faulu na M. Kobylarzu nie wykorzystał dobrze grający w tym meczy A. Schuchadt. Jego strzał po ziemi wyłapuje M. Gemborys !
Sędzia mecz przedłużył o 4 minuty które już nie zmieniły wyniku meczu.
Po ostatnim gwizdku sędziego w obozie Orła zapanowała wielka radość ze zwycięstwa w meczu derbowym z Sokołem.
Do wiosny 2017 to Orły PANY w Gminie Trąbki Wielkie!

Orzeł zagrał w składzie: br. Kamil Narloch (46′ Daniel Parafiniuk) – Mateusz Dończyk ( 60 Piotr Kuchnowski), Jakub Neubauer, Tomasz Dończyk , Bartłomiej Dończyk ,Aleks   Kamiński (88′ Przemysław Czerw), Łukasz Molga, Mateusz Kobylarz, Tomasz Pietrowicz (82′ Sławomir Żabiński) , Adrian Schuchardt i Daniel Jaśniewski oraz wpisani do protokołu zawodów Adrian Bartosik i Patryk Groszek – trener Krystian Ryczkowski
Gospodarze wystąpili w składzie; br. Maciej Gemborys, Sebastian Bara, Dawid Chmielewski ( 69′ Mateusz Elas), Bartłomiej Kruk, Cezary Kusaj, Marcin Laga, Adam Leszczyński, Łukasz Mejer, Robert Mejer ( 64′ Mariusz Brzeziński), Kuba Piotrowski i Dominik Szostek oraz wpisani do protokołu zawodów Karol Kusaj, Przemysław Mejer, Rafał Nagórski i Adrian Pepliński -. trener Karol Kusaj.

info, foto wkempa , kierownik drużyny   Andrzej Marszałowiczgo

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)