Wieści z mistrzostw

przejazdowoW niedzielę 13 listopada na obiektach GOSRiT Luzino odbyły się I Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich LZS o Puchar Wojewody Pomorskiego w halowa piłkę nożną. Z zaproszenia Piotra Klecha – przewodniczącego Pomorskiego LZS skorzystało 13 drużyn sołeckich, które po raz pierwszy rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny na Pomorzu.

Zawody te przyniosły wiele emocji piłkarzom amatorom, którzy zostawili na luzińskiej hali wiele zdrowia walcząc o każdy kawałek boiska.
Po 6 godzinach rywalizacji najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół z Gościcina ( Gmina Wejherowo) , który w wielkim finale pokonał 3:0 zmęczone Charbrowo ( Gmina Wicko). Na najniższym stopniu podium stanęło Kochanowo ( Gmina Luzino) , pokonując w małym finale  Sierakowice 1:0. Zwycięzca zawodów otrzymał puchar ufundowany przez Dariusz Drelicha- Wojewodę Pomorskiego. Kolejne puchary ufundował Kazimierz Smoliński – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Nagrody dla sportowców sfinansował Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Piotr Klecha – przewodniczący Pomorskiego LZS. Ponadto patronat honorowy nad turniejem objęli: Krzysztof Jurgiel – minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino
Puchar fair play zdaniem wzorowo prowadzących te zawody sędziów otrzymał Strzepcz ( gmina Linia). Impreze zorganizował Witold Dąbrowski na co dzień opiekun Luzińskiej Ligi Soleckiej. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Artura  Zelewskiego ( Gościcino), bramkarzem Piotr Gruba ( Kochanowo) a królem strzelców z 7 bramkami został Sebastian Wiśniewski ( Charbrowo)
Dziękuję za przyjazd na te mistrzostwa wszystkim ekipom – powiedział po turnieju Piotr Klecha przewodniczący Pomorskiego LZS- jestem przekonany, że jest to nowy początek tego typu rywalizacji gdzie będzie okazja do spotkania się w jednym miejscy najlepszych drużyn sołeckich z terenu całego województwa. Mam również nadzieję, że ten turniej będzie inspiracją do tworzenia, czy często reaktywacji, rozgrywek ligowych dla drużyn sołeckich, na wzór naszej luzińskiej ,  w jak największej ilości gmin na Pomorzu. Dziękuję również moim kolegom z innych gmin, którzy zorganizowali u siebie eliminacje gminne i zadbali o przyjazd ich zwycięzców do Luzina. Już dzisiaj zapraszam na kolejne Mistrzostwa Pomorza, tym razem na boiskach, które planujemy rozegrać na przełomie maja i czerwca również w Luzinie.
Końcowa kolejność I Mistrzostwa pomorza Drużyn Sołeckich LZS
Gościcino ( gmina Wejherowo)
Charbrowo ( gmina Wicko)
Kochanowo ( gmina Luzino)
Sierakowice ( gmina Sierakowice)
5-8. Luzino ( gmina Luzino)
Kniewo  ( gmina Wejherowo)
Strzebielino ( gmina Łęczyce)
Przejazdowo ( gmina Pruszcz Gdański)
9-13. Strzepcz ( gmina Linia)
Donimierz ( gmina Szemud)
Linia Dąbrówka ( gmina Linia)
Kmiecin ( gmina Nowy Dwór Gdański)
Osowo ( gmina Karsin)

Galeria zdjęć z turnieju:

https://www.facebook.com/uwolnijpilke

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)