ZS Lipusz i Gimnazjum Nr. 4 Starogard Gdański zagrają w finale wojewódzkim

polfhokej20151113013 listopada 2015 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich został rozegrany Półfinałowy Turniej Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców.
Zgodnie z regulaminem w półfinale trąbkakowskim udział wzięli mistrzowie w unihokeju z powiatów; starogardzkiego który reprezentowały Kleszczewo Kościerskie -dziewczęta i Starogard Gdański -chłopcy , kościerskiego Lipusz dziewczęta i Kościerzyna – chłopcy , chojnickiego – Brusy dziewczęta i chłopcy oraz gdańskiego zespoły dziewcząt i chłopców z Trąbek Wielkich .
Turnieje zostały rozegrane systemem każdy z każdym 2 X 7 minut. Głównym organizatorem półfinałów był Zenon Kulwikowski, a WZ SZS w Gdańsku zabezpieczył sędziego związkowego.
Wśród dziewcząt ostatni mecz zadecydował o zwycięstwie i awansie do finału wojewódzkiego. Gospodynie przed ostatnim meczem zgromadziły 3 pkt. wygrywając z Brusami 2:1 i remisując 0:0 z Kleszczewem Kościerskim, natomiast ich przeciwniczki pokonały Brusy 2:0 i zremisowały z Kleszczewem 1:1. Trąbki Wielkie aby awansować musiały wygrać mecz, natomiast zawodniczkom z Lipusza wystarczał każdy remis. Pierwszą bramkę zdobyły gospodarnie i one były bliżej finału. Ambitnie grające lipuszanki doprowadziły do wyrównania meczu na 1:1 i już nie pozwoliły do końca meczu sobie odebrać zwycięskiego remisu.
Tabela Końcowa turnieju dziewcząt
I miejsce Zespól Szkół Lipusz 4 pkt. 4:2 br AWANS do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
II miejsce Gimnazjum Trąbki Wielkie 4 pkt. 3:2
III miejsce Gimnazjum Brusy 2 pkt. 4:5
IV miejsce Zespól Szkół Kleszczewo Kościerskie 2 pkt. 2:4

Rozgrywki wśród chłopców były również bardzo zacięte, a ostatnie dwa mecze zadecydowały o kolejności końcowej. Brusy pokonały Kościerzynę 4:0 z zgromadziły 4 pkt., a ich przeciwnicy pretendenci do zwycięstwa zremisowali z Trąbkami Wielkimi 1:1 i też zgromadzili 4 pkt. O zwycięstwie końcowym zadecydował mecz miedzy zainteresowanymi w którym Starogard Gdański pokonał Brusy w drugiej kolejce 2:0
Tabela Końcowa turnieju chłopców;
I miejsce Gimnazjum Nr.4 Starogard Gdański 4 pkt. 4:2 bramki AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
II miejsce Gimnazjum Brusy 4 pkt. 7:3
III miejsce ZSP Kościerzyna 3 pkt. 2:5
IV miejsce Gimnazjum Trąbki Wielkie 1 pkt. 2:4
Awans do finału wywalczyli; Kędziorski Maciej, Kulaszewski Marcin, Masa Oliwer, Spacjer Jakub, Szczepański Maciej, Szkudowski Maciej, Szymanek Marcin, i Witkowski Jakub – opiekun trener Kazimierz Sadkowski.
Oficjalne wyniki ogłosił Zenon Kulwikowski oraz wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom życzył udanego startu w finale wojewódzkim.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.