Złote medale dla reprezentacji SP im. Tadeusza Kościuszki z Sobowidza i SP im. Kunegundy Pawłowskiej z Trąbek Wielkich

gminne_2015_02326 marca 2015r. w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców.
W turnieju udział wzięły reprezentacje SP Kłodawa, SP Sobowidz i SP Czerniewo i gospodarze SP Trąbki Wielkie. Zabrakło młodych koszykarzy i koszykarek z SP Mierzeszyn. Głównym organizatorem zawodów z ramienia SP Trąbki Wielkie była Aleksandra Bielawa. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.
Wśród dziewcząt najlepsze okazały koszykarki z SP Sobowidz które kolejno pokonały; SP Kłodawę 30:2, SP Czerniewo 32:3 i Trąbki Wielkie 14:8 – opiekun Ewa Buga.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP Trąbki Wielkie, która wyprzedziła SP Czerniewo i SP Kłodawę.
W turnieju chłopców młodzi koszykarze z SP Trąbek Wielkich nie dali szans swoim przeciwnikom i zwyciężyli zdecydowanie, a w kolejności pokonali Kłodawę 12:10, SP Czerniewo 22:0 i Sobowidz 16:4 – opiekunowie Aleksandra Bielawa i Krystian Latoszewski. Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje z SP Sobowidz, SP Kłodawa i SP Czerniewo.
Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami.
Zwycięzcy będą reprezentować gminę Trąbki Wielkich w kolejnych eliminacjach w drodze do finału wojewódzkiego.