Sokół sprawił sobie prezent świąteczny

sokol_2015_106Na dzień 1 kwietnia 2015 roku Zarząd LKS „Sokół” Ełganowo wyznaczył termin meczu drugiej rundy o mistrzostwo wojewódzkiej klasy A Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
W tym dniu Sokół podejmował drużynę EX Siedlce Gdańsk – aktualnego wicelidera. Mecz ten zapowiadał się bardzo interesująco ponieważ walczyły drużyny zajmujące drugą i trzecia pozycję w tabeli.
Kibice z Ełganowa chyba termin ten potraktowali jako żart pierwszego kwietnia ” prima aprilis” i na mecz przybyło ich tylko 20-tu. Nie zawiedli kibice z Trąbek Wielkich i Czerniewa. W sumie mecz na szycie obejrzało około 40 osób.
Sokół od samego początku zakatował bramkę golkipera Gości. Kilkakrotnie stworzył sytuacje podbramkowe z których mogły paść bramki. Goście w pierwszej połowie ograniczali się do kontrataków które kończyły sie przed 16-tką Sokoła.
W drugiej połowie zespoły podkręciły tempo i akcje przenosiły od bramki do bramki. Jednak tzw. 100 -tki wypracował Sokół , a na potwierdzenie tego były trzy sytuacje z których strzały napastników Sokoła po minięciu bramkarza trafiały w słupek. Sokół w końcówce meczu oblegał bramkę Gości i wszyscy czekali, który strzał trafi do siatki. Goście zaczęli bronić wyniku bezbramkowego i zdobyczy w postaci jednego punktu. Gościom i golkiperowi towarzyszyło duże szczęście, gdzie z bardzo trudnych opresji wychodzili obronną ręką. To szczęście opuściło w 90 minucie, kiedy po kolejnej akcji Sokoła w zamieszaniu pod bramką piłkę do bramki skierował Sebastian Bara. Z zdobytego gola zawodnicy Sokoła nie kryli wielkiej radości.
Do końca meczu pozostał już czas doliczony przez sędziego głównego. W tym czasie Sokół już nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa i trzech punktów.
info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)