Wojciech Dajda z Trąbek Wielkich brązowym medalistą Wojewódzkich Igrzysk Sportowych LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

igrzwojt201602011 czerwca 2016 w Żelistrzewie powiat pucki odbyły się III Igrzyska Sportowe LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego – Żelistrzewo 2016. Reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie – dotychczasowy finalista wszystkich finałów igrzysk z lat 70-80 i tych po reaktywowaniu w 2014 roku “oficjalnie” w tym roku nie wzięła udziału.
Władze samorządowe naszej gminy nie podały oficjalnego komunikatu z jakich przyczyn zrezygnowano z startu w tej najważniejszej imprezie wojewódzkiej dla mieszkańców gmin pomorskich organizowanej przez Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku .
Celem zawodów było propagowanie zdrowego trybu życia, dorobku sportowców wiejskich, wspólnej integracji mieszkańców wsi i małych miasteczek woj. pomorskiego oraz wyłonienie najbardziej usportowionej gminy ze środowiska LZS przy zachowaniu zasad „fair play” .
Mistrzowie igrzysk wojewódzkich wywalczyli paszporty uprawniające do startu w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS które w tym roku odbędą w Tarnowie Podgórnym w województwie wielkopolskim.
Przypomnę, że nasi mieszkańcy w latach 2014-2015 w konkurencji przeciągania liny mężczyzn
z ogólnopolskich igrzysk dwukrotnie przywieźli brązowe medale. W związku z powyższym Wojciech Dajda z Trąbek Wielkich wspólnie z Zarządem Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich zwrócili się z wnioskiem do organizatora igrzysk o dopuszczenie go do startu w konkurencji – w wyciskaniu ciężarka 17,5 kg – tym samym umożliwienie mu obrony złotego medalu wywalczonego w 2015 roku. Organizatorzy nie robili żadnych problemów ze startem. W tym roku organizatorzy przeprowadzili konkurs w jednej kategorii wagowej OPEN. Ta sytuacja spowodowała, że Wojtek specjalizujący się w kategorii do 85 kg musiał się zmierzyć i rywalizować z cięższymi zawodnikami czyt. “silniejszymi”. Prawą ręką wycisnął 56 razy, a lewą 58 razy. Osiągnięty wynik 114 dał mu III miejsce i brązowy medal. Wyprzedzili go Kamil Lubacki 128 podniesień ze Zblewa i Przemysław Kapeliński 126 z Pruszcza Gdańskiego. Koledze Wojciechowi towarzyszył w zawodach niżej podpisany sekretarz GZ LZS z Trąbek Wielkich.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.