Wiesława Faiger i Władysław Kanka triumfują w zawodach strzelecki o Puchar Prezesa Romana Zielke GZ LZS w Trąbkach Wielkich

zawodystrzel1612325 sierpnia 2016 roku na strzelnicy “U Bena” w Gołębiewie Wielkim zostały rozegrane zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej – wiatrówki których uczestnikami byli seniorzy +60 z terenu gminy Trąbki Wielkie. Doszło do zapowiadanego rewanżu za I mistrzostwa Klubu Seniora “Zawsze Młodzi z Trąbek Wielkich w strzelaniu z karabinka pneumatycznego rozegranych 28.07.2016r.
W zawodach wystartowało 19 uczestników w tym trzy panie. Zawody przeprowadziła komisja w składzie ; sędzia główny Tadeusz Fajgier, sekretarz zawodów Wioleta Frydrych oraz Benedykt Brandt i Wiesław Kempa. Zawody zostały zorganizowane przez zarząd GZ LZS i Klubu Seniora z Trąbek Wielkich oraz przy wsparciu Wójta Gminy Trąbki Wielkie.
Zgłoszeni uczestnicy zawodów po rozlosowaniu numerów startowych i stanowisk strzeleckich przystąpili do wykonania prób. Każdy uczestnik w fazie eliminacyjnej miał do dyspozycji pięć strzałów próbnych i 10 ocenianych. Zgodnie z regulaminem do drugiej fazy zawodów – półfinału awansowało ośmiu najlepszych strzelców. Do finału awansowała najlepsza czwórka, która już walczyła o puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. W półfinale i finale zawodnicy wykonali po 5 strzałów.
Wyniki techniczne zawodów.
Seniorki :
I miejsce Wiesława Fajgier KS “Zawsze Młodzi ” Trąbki Wielkie 44 pkt.
II miejsce Ewa Kanka Klub Seniora Trąbki Małe 31 pkt.
III miejsce Krystyna Łangowska KS “ZM ” Trąbki Wielkie 18 pkt.
Seniorzy – eliminacje:
I miejsce Kowalczyk Jerzy Sobowidz 63 pkt.
II miejsce Ziarko Zenon Gołębiewo Wielkie 61 pkt.
III miejsce Świeczkowski Leszek 54 pkt.
IV miejsce Zenon Banaczyk Trąbki Wielkie 51 pkt.
V miejsce Kanka Władysław KS Trąbki Małe 48 pkt.
VI Kempa Wiesław KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 46 pkt.
VII Rogall Bogusław Trąbki Wielkie 45 pkt.
VIII Dajda Albert Gołębiewo Wielkie 42 pkt.
IX Fajgier Tadeusz KS “Z. M.” Trąbki Wielkie 41 pkt.
X Bujnowski Jan KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 36 pkt.
XI Doroch Waldemar KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 33 pkt.
XII Łangowski Kazimierz KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 32 pkt.
XIII Brandt Benedykt KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 31 pkt.
XIV Marciniak Jan Trąbki Wielkie 28 pkt.
XV Kruk Henryk Gołębiewo Wielkie 14 pkt.
XVI Arym Kazimierz Gołębiewo Wielkie 1 pkt.
uwaga w drugiej fazie nie wystąpił Wiesław Kempa z uwagi na odniesioną kontuzję, zastąpił go zajmujący IX miejsce Fajgier Tadeusz.

II ETAP – półfinał:
I miejsce Kanka Władysław KS Trąbki Małe 35 pkt.
II miejsce Ziarko Zenon Gołębiewo Wielkie 32 pkt.
III miejsce Fajkier Tadeusz KS “Z.M.” Trąbki Wielkie 31 pkt..( 1×8)
IV miejsce Kowalczyk Jerzy Sobowidz 31 pkt. (x 8)
V m. Świeczkowski Leszek Gołębiewo Wielkie 27 pkt.
VI m. Dajda Albert Gołębiewo Wielkie 24 pkt.
VII m. Rogal Bogumił Trąbki Wielkie 21 pkt.
VIII m. Banaczyk Zenon Trąbki Wielkie 0 pkt.
III ETAP – WIELKI FINAŁ:
I miejsce Kanka Władysław Klub Seniora Trąbki Małe 25 pkt.
II miejsce Ziarko Zenon Gołębiewo Wielkie 21 pkt.
III miejsce Fajgier Tadeusz Klub Seniora “Z. M.” Trąbki Wielkie 19 pkt.
IV miejsce Kowalczyk Jerzy Sobowidz 9 pkt.

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji najlepszych. Pierwsze trójki wśród seniorek i seniorów zostały uhonorowane pucharami prezesa GZ LZS, pamiątkowymi dyplomami i medalami. Kolejna czwórka pamiątkowymi dyplomami i medalami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i suweniry od wójta gminy. Nagrody wręczyła Wioleta Frydrych radna gminy i sołtys z Trąbek Wielkich oraz gospodarz Benedykt Brandt. W trakcie zawodów i po uczestnicy korzystali z przygotowanych napojów zimnych i gorących oraz z przygotowanych na te zawody poczęstunek w postaci owoców, ciast i kiełbaski z grilla. Pani Krystyna Łangowska przygotowała wspaniałe i bardzo smaczne z rogaliki z wisienkami. Rogaliki miały duże wzięcie wśród uczestników.
Na zakończenie Wiesław Kempa sekretarz GZ LZS w imieniu prezesa Romana Zielke, który nie mógł uczestniczyć w zawodach podziękował wszystkim uczestnikom za wzorową postawę na strzelnicy, pogratulował zwycięzcom dobrych strzałów do tarczy 14 X 14 oraz podziękował wszystkim którzy czynnie pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów.
Władysław Kanka na co dzień sołtys Trąbek Małych, a od 2015 roku szefuje Gminnej Radzie Seniorów w Trąbkach Wielkich pogratulował i podziękował organizatorom za tak wspaniałą zorganizowaną imprezę dla seniorów w plenerze.
Najstarszym uczestnikiem był Albert Dajda któremu licznik życia przekroczył 80-tkę.Jak widać w walce o półfinał pokonał wielu młodszych uczestników zawodów. Brawo!
info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.