Wda Świecie zwyciężyła w Trąbkach Wielkich

wdanaj117W dniach 3 i 4 grudnia 2016r. hala sportowa Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich była areną Ogólnopolskiego Halowego Piłki Nożnej Chłopców kat. U-13 i młodszych.

Organizatorem turnieju był Wojciech Kozłowski z Zarządem Klubu Osieczanka w Osicach gmina Suchy Dąb. Patronat na turniejem objął Błażej Konkol wójt Gminy Trąbki Wielkie, Stefan Skonieczny Starosta Gdański, Radosław Michalski prezes Pom. ZPN w Gdańsku i Barbara Kamińska wójt Gminy Suchy Dąb.
W turnieju wystartowało 14 drużyn z województwa pomorskiego , kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Gminę Trąbki Wielkie reprezentował zespół LKS Orzeł Trąbki Wielkie, a z powiatu gdańskiego udział wzięły Osiczanka Osice i GTS Pruszcz Gdański. W sobotę drużyny rozgrywali swoje mecze eliminacyjne, w niedzielę 4 grudnia mecze finałowe. Do grupy złotej awansowali po cztery zespoły najlepsze z gryp eliminacyjnych . Pozostałe zespoły walczyły w grupie srebrnej o miejsca 9-14. Osiczanka awansowała do grypy złotej i w końcowej klasyfikacji zajęła VIII miejsce. W grupie srebrnej GTS zgromadził 15 punktów i zajął IX miejsce, a LKS Orzeł Trąbki Wielkie dorobkiem 6 pkt. zajął XII miejsce.
W drużynie Orła z Trąbek Wielkich zagrali: Michał Kamiński br., Grzegorz Poniatowski, Daniel Bonk, Miłosz Kucharczyk, Mateusz Myszk, Michał Bławat, Jakub Bąk i Jakub Lech- trener Tomasz Kempa .
Turniej wygrał zespół Wdy Świecie , który wyprzedził Jaguara Gdańsk i Olimpię Elbląg. Najlepszym bramkarzem został Wojciech Prokop z Olimpii, zawodnikiem Dorian Prokop z Jaguara, królem strzelców Jakub Barański z Wdy.