UKS „Korona” Gdańsk najlepsza !

ukskorona2016115Reprezentacja gminy Trąbki Wielkie którą reprezentowali szachiści z GZ LZS Trąbki Wielkie zajęła III miejsce w IX Finale Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju Szachowego LZS „O Złotą Wieżę” 2016
Turniej został rozegrany 21 maja 2016 w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie gmina Pruszcz Gdański. Z 12 drużyn zgłoszonych do finału wojewódzkiego w finale wystartowały ostatecznie dwie drużyny z Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Trąbki Wielkie , LZS Gniew, UKS Korona Gdańsk i gospodarz turnieju GTS Przejazdowo.
Organizatorem turnieju było Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku oraz OKSi BP w Cieplewie których reprezentowali Wiesław Szczodrowski sekretarz PZ LZS oraz Karol Lipski kierownik ds. obsługi. Sędzią głównym turnieju był Albin Kiedrowski, a pomoc medyczną zabezpieczyła Wioleta Frydrych.
Patronat Honorowy nad mistrzostwami objęli Maciej Kowalczuk z-ca dyrektora Departamentu Sportu i Edukacji w Urzędzie Marszałkowski w Gdańsku oraz Magdalena Kołodziejczak wójt gminy Pruszcz Gdański.
Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Wiesław Szczodrowski. Serdecznie powitał wszystkich uczestników z osobami towarzyszącymi. Życzył wszystkim udanego startu i moc wrażeń z przyjaznej dla Ludowych Zespołów Sportowych gminy Pruszcz Gdański. Następnie sędzia Albin Kiedrowski poinformował, że przy pięciu zespołach czas na partię został ustalony 40 minut (2 X 20 ) . Przypomniał również o zmianach w przepisach jakie obowiązują w grach szybkich.
Po rozlosowaniu drużyn rozpoczęła się walka na szachownicach o tytuł mistrzowski, złote medale oraz o awans do 58 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieże” , który w tym roku zostanie rozegrany w dniach 06 – 10 czerwca w Mielnie.
Drużyny zgodnie regulaminem ogólnopolskim składały się z dwóch seniorów, seniorki i juniora, juniorki rocz. 1998 i mł. O kolejności zajętych miejsc decydowały punkty meczowe – 2 pkt. za zwycięstwo, 1 za remis i O pkt. za porażkę.
Po rozegraniu czterech kolejek na I miejscu uplasował się UKS „Korona ” Gdańsk gromadząc 7 pkt. W kolejności pokonali 4:0 GTS Przejazdowo, 3:1 z GZ LZS Trąbki Wielkie II i 4:0 GZ LZS Trąbki Wielkie I oraz zremisowali z LZS Gniew 2:2,
Drużyna UKS „Korona” Gdańsk grała w składzie; Wielicki Zygmunt, Kinder Przemysław, Banach Karol i Wójcik Helena
Na drugim miejscu uplasował się LZS Gniew który zgromadził 6 pkt. Zwyciężył 2,5 : 1,5 GZ LZS Trąbki Wielkie II , 3:1 GTS Przejazdowo oraz zremisował GZ LZS Trąbki Wielkie I i UKS „Koroną Gdańsk po 2:2 .
Drużyna LZS Gniew grała w składzie ; Kirszenstein Adam, Peplinski Wiesław , Hejnowski Marek i Wielicka Małgorzata
III miejsce i brązowy medal wywalczył zespół GZ LZS Trąbki Wielkie I gromadząc na swoim koncie 5 pkt., zremisowali z GTS Przejazdowo i LZS Gniew po 2:2, oraz wygrali z z GZ LZS Trąbki Wielkie II 2,5 -1,5, i przegrał z UKS „Koroną ” Gdańsk 0:4
Drużyna GZ LZS Trąbki Wielkie I grała w składzie; Kosikowski Wiesław, Grochowalski Kazimierz, Czerw Wiktoria i Czerw Ewa.
Na IV miejscu uplasował się GTS Przejazdowo 2pkt. i, a na V miejscu GZ LZS Trąbki Wielkie II 1 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisali się: Wielicki Zygmunt z UKS „Korona” Gdańsk i Hejnowski Marek z LZS Gniew którzy odnieśli komplet zwycięstw po 4 . Po trzy zwycięstwa zanotowali na swoim koncie: Kindler Przemysław , Wójcik Helena i Banach Karol z UKS „Korona” Gdańsk, Pepliński Wiesław z LZS Gniew, Czerw Ewa z GZ LZS Trąbki Wielkie I i Myśliwiec Lidia z GZ LZS Trąbki Wielkie II.
Oficjalne wyniki mistrzostw ogłosił sędzia główny turnieju Albin Kiedrowski. Medale , dyplomy i puchary wręczyli wszystkim uczestniczącym drużynom Wiesław Szczodrowski oraz Karol Lipski . Na zakończenie ceremonii dekoracji Wiesław Szczodrowski dokonał krótkiego podsumowania mistrzostw w którym raz jeszcze pogratulował wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników oraz postawy Fair Play oraz dokonał oficjalnego zamknięcia IX Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego LZS w Szachach o „Złotą Wieżę ” – Cieplewo 2016.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)