Święto sportu z okazji 75 LAT LZS odbędzie się w Luzinie

Już 18 czerwca 2021 roku podczas uroczystego Spotkania Pokoleń w Hali Widowiskowo Sportowej im. Macieja Płażyńskiego w Luzinie otwarta zostanie wystawa z okazji 75-lecia LZS na Pomorzu.
Wystawa będzie też podwaliną pierwszego w Polsce Muzeum Sportu Wiejskiego pod auspicjami LZS w naszym województwie. Na wystawie prezentowane będą m.in.: trofea, medale, archiwalne dokumenty, bogata kolekcja proporczyków i dyplomów, liczne fotografie, sprzęt i stroje sportowe, sztandary a także wiele innych archiwalnych dokumentów i pamiątek, które przekazali liczni sportowcy, trenerzy i działacze rodem z LZS. Część bogatej historii LZS na Pomorzu poprzez 25 tablic prezentowana będzie podczas najważniejszych imprez sportowych i rekreacyjnych LZS na terenie województwa.
Pośród pamiątek sportowych na wystawie znajdą się „perełki” m.in z: Ogólnopolskich Zlotów Turystycznych na Westerplatte, klubów sportowych LZS, które działały w Gdańsku a także fotki z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku z zawodów w Gdańsku, które organizowano na stadionie Gdańskiej Lechii.
Przedstawione będą także sukcesy sportowe Ludowych Klubów Sportowych, które na przestrzeni lat działały w byłych województwach: gdańskim, słupskim i elbląskim a także w powiecie chojnickim z powiatu bydgoskiego. Znajdą się też ciekawe fotografie, które prezentują m.in: historię sportu w szkołach rolniczych, Zjazdy LZS w poszczególnych 10-leciach, Spartakiady 1000-lecia, Spartakiady Pracowników Gospodarki Żywnościowej, Igrzyska o Puchar Wojewody Gdańskiego. Organizatorzy zebrali także ciekawe informacje o sukcesach piłkarskich LZS, laureatach centralnych imprez, m.in: Piłkarska Kadra Czeka, Złota Wieża, Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Szeroko przedstawione będą także osiągnięcia Turystów Wiejskich a także najlepszych byłych Rad Gminnych i Ogniw LZS w Wojewódzkich i Ogólnopolskich Konkursach LZS “OMEGA”.
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, na które zostaną zaproszeni m in. darczyńcy , którzy tworzyli historie LZS i przekazali nam swoje pamiątki. Wśród nich znajduje się wielu pomorskich olimpijczyków, w tym m in. Andrzej Wroński, Czesław Lang, Leszek Kosedowski.
Zachęcamy również do wsparcia naszej inicjatywy poprzez przekazanie darowizny na rzecz tworzonej wystawy oraz pierwszego Muzeum Sportu Wiejskiego na konto Pomorskiego Zrzeszenia LZS :
nr konta: 25 1160 2202 0000 0000 5054 6084

Wszyscy darczyńcy zostaną upamiętnieni na specjalnie dedykowanej platformie.
JTjr.

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)