Jan Trofimowicz o pracy na rzecz Wystawy-Muzeum Sportu Wiejskiego z okazji 75 lat LZS

15 miesięcy pracy… ciekawej aczkolwiek żmudnej… Przed rokiem nie sądziłem, że przygotowanie wystawy o 75-leciu LZS na Pomorzu aż tak mnie pochłonie…. Wiem, że jedynie dotknąłem wielkiej góry sportowej – jednak kropla drąży skałę można szukać, działać… Tych 15 miesięcy to liczne wyjątkowo ciekawe spotkania, wiele wzruszeń, poruszających historii, a jednocześnie setki przeczytanych dokumentów, liczne publikacje o dokonaniach klubów, sportowców, działaczy, trenerów, zakładów pracy na rzecz sportu, rekreacji i turystyki LZS.

Z jednej strony spotkania, z drugiej wiele naprawdę wiele zarwanych nocy, nieco zmęczony wzrok i ból pleców – bo klikać na klawiaturze na stojąco się nie da, a noce krótkie, bo do pracy zawodowej też się trzeba przygotować…. 

Niemniej dzieło, które w jakimś zakresie pilotowałem, a zataczało coraz szersze kręgi ludzi dobrej woli powoli zbliża się do finału… 18 czerwca – … o tym więcej w poniższym linku… jednak już teraz chcę podziękować WIELU BEZIMIENNYM za wszelką pomoc, życzliwość, cierpliwość, bo wiem, że jestem „trudnym klientem” w obsłudze….

Tablic miało być około 15, skończy się pewnie na 35 … bowiem ogromna jest ilość naprawdę ciekawy zdjęć i proszę mnie zwolnić z obowiązku wyboru – które odrzucić….wiele bezcennych pereł – , które zachowały się mimo upływu lat….

Przygotować to wszystko to jedno… jednak dobrze to wyeksponować to drugie… tym bardziej, że wystawa ma być zalążkiem pierwszego w Polsce MUZEUM SPORTU WIEJSKIEGO…. a zatem jak ktoś może to pokornie proszę o wparcie, poparcie naszej inicjatywy…. w linku poniżej więcej wieści ……

Z góry dzięki a jak ktoś może i zechce to proszę o przesłanie dalej… nie ukrywam, że liczy się każdy grosz….

Jan Trofimowicz – tel 508-738-161

https://lzs-pomorski.pl/otwarcie-wystawy-z-okazji-75-lecia-lzs-na-pomorzu/

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.