Świątecznie, wesoło i sportowo było w gimnazjum

swatecznie1613621 grudnia 2016 r. w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zapachniało świętami, a także rywalizacją sportową. Niektóre przeprowadzone konkurencje sportowo -rekreacyjne były związane z zbliżającymi świętami: był bieg reniferów, bieg mikołajów z workiem prezentów czy jazda na saniach. Hala została udekorowana elementami świątecznymi. Jest już tradycją, że na dwa przed przerwą Świąteczną Bożego Narodzenia młodzież gimnazjalna spędza czas na sportowo, a gwoździem spotkania jest zawsze mecz między kadrą pedagogiczną, a reprezentacją złożoną z gimnazjalistów.

W tym roku kadra liczyła 6 osób , natomiast gimnazjaliści przystąpili do walki w komplecie 12 osób.
Wszystkich uczestników zajęć sportowych przywitała za-ca dyrektora Wiesława Niedzielska. Życzyła wszystkim udanych startów i wielu miłych wrażeń.
Organizatorzy programu sportowego; Katarzyna Borowik, Adrian Wysiecki i Krystian Ryczkowski dla poszczególnych klas przygotowali konkurencje sztafetowe o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Sześcio osobowe drużyny klasowe miały do pokonania tory przeszkód . Komisja oceniała poprawność wykonania zadania. O końcowym wyniku decydował czas wykonania próby przez całą drużynę. W jednej konkurencji drużyna została zdyskwalifikowana. Poszczególnym drużynom bardzo mocno kibicowali koledzy, koleżanki z ich klasy. Po ukończeniu ostatniej konkurencji ogłoszone były oficjalne wyniki współzawodnictwa, a wszyscy uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni słodyczami.
W poszczególnych grupach wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
KLASY I
I miejsce Klasa B 14 pkt.
II miejsce Klasa E 9 pkt.
III miejsce Klasa D 8 pkt.
IV miejsce klasa A i C po 6pkt.
KLASY II
I miejsce Klasa B 15 pkt.
II miejsce Klasa D 12 pkt.
KLASY III
I miejsce Klasa A 14pkt.
II miejsce Klasa D 13 pkt.

Mecz w piłce siatkowej o puchar, którego fundatorem był radny Tomasz Kempa Rady Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim rozpoczął się prezentacją zawodników. Przy prezentacji zawodnicy byli nagradzani gromkimi brawami. Za dobre zagrania, serwy czy zbicia nie szczędzono autorom tych zagrań braw.
Mecz był bardzo wyrównany i w końcówkach dwóch setów lepsza okazała się kadra pedagogiczna w składzie: Katarzyna Borowik, Krystian Ryczkowski, Adrian Wysiecki, Arkadiusz Buczek, Zenon Kulwikowski oraz Łukasz Jakubowski. Nagrodę zwycięzcom wręczyła dyrektor Ewa Maria Tuz. Jak poinformowała zwycięstwo kadry zostało odniesione po trzech latach w których to młodzież gimnazjalna schodziła jako zwycięzcy – „PANY” do kolejnego grudniowego kolejnego spotkania.
Sesja fotograficzna zakończyła zmagania sportowe.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.