Klubową Wieczerzą Wigilijną pożegnali 2016 rok

spotkalis178Zarząd Klubu Seniora „Zawsze Młodzi „w Trąbkach Wielkich tradycyjnie od pięciu lat organizuje w okresie przedświątecznym Święta Bożego Narodzenia ” Klubową Wigilię”.
W tym roku członkowie klubu zostali zaproszeni 15 grudnia 2016 do Restauracji – Hotel ” Górski ” w Pruszczu Gdańskim. Z zaproszenia skorzystali prawie wszyscy członkowie klubu. Zabrakło tylko tych co w tym czasie przebywali w sanatoriach oraz na leczeniu w szpitalach.
Prezes Bernadeta Rychlicka po powitaniu, złożyła tradycyjne życzenia świąteczno-noworoczne i zaprosiła do połamania się opłatkiem i złożenia sobie indywidualnych życzeń. Ta bardzo miła uroczystość wigilii trwała kilkanaście minut. Wszyscy wszystkim składali życzenia z uśmiechem na twarzy. Wśród wszystkich życzeń brylowało ” zdrowia i jeszcze raz zdrowia”.
Po złożeniu życzeń nastąpiła degustacja i konsumpcja przygotowanych dań wigilijnych. Były pierogi z kapustą, czerwony barszcz, tradycyjny śledzik w cebulce i oleju, łosoś pieczony z warzywami, sałatka warzywna, pieczywo oraz do wyboru napoje, woda z cytryną, wino białe i czerwone. Przy konsumpcji wspominano kolacje wigilie w swoich domach rodzinnych. Panowała wspaniała atmosfera.
Po kolacji wszyscy uczestnicy kolacji śpiewali tradycyjne kolędy. Z uwagi, że uczestnicy kolacji siedzieli przy dwóch stołach co raz padały kolejne propozycje kolęd, raz z jednego to z drugiego stołu.
Kolejna przerwa w kolacji została wykorzystaną na wręczenie dyplomów i pucharów najlepszym zawodów dla seniorów w bowlingu. Nagrody i dyplomy wręczali prezes Bernadeta Rychlicka oraz współorganizatorka zawodów Elżbieta Mincer. Niżej podpisany zadbał o fotorelację z tej miłej uroczystości.
Po tej miłej ceremonii na uczestników czekała kawa, herbata i makowiec. Dyskusja jaka prowadzona była przy kawie i makowcu związana była ze wspomnieniami, wracała do lat dziecięcych i obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w domu rodzinnym.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)