Rząd ogłosił nowe obostrzenia w Polsce. W jakich regionach będzie lockdown? Sprawdź najnowsze informacje!

Na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski mówił o kolejnych krokach rządu w walce z trzecią falą pandemii koronawirusa. Wprowadzony zostanie lockdown w kolejnych województwach. Gdzie będą na nowo surowe obostrzenia?

Na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski mówił o kolejnych obostrzeniach, jakie rząd wprowadza w Polsce. Nie zmienia się taktyka walki z koronawirusem. Restrykcje będą wprowadzane w województwach, gdzie współczynnik zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców jest największy.

– Dzisiejsze wyniki (21 045 nowych przypadków przyp. red.) wskazują, że materializuje się czarny scenariusz – mówił w czasie konferencji Adam Niedzielski. Wskazał, że obecnie zajętych jest 68 procent łóżek covidowych i 71 procent respiratorów.

Na razie lockdown w całej Polsce nam nie grozi. Ale są kolejne regiony, gdzie wracają surowe obostrzenia. Adam Niedzielski poinformował, że są to:

  • woj. mazowieckie
  • woj. lubuskie

Minister Zdrowia zaznaczył, że restrykcje na nowo wracają tam od poniedziałku, 15. marca.

Wcześniej lockdown wprowadzono w woj. warmińsko-mazurskim. A od najbliższej soboty (13. marca) surowe obostrzenia będą obowiązywać w woj. pomorskim. Niedzielski już zapowiedział, że surowe obostrzenia w tych czterech województwach potrwają przynajmniej do 28. marca.

W tych regionach, gdzie ww. współczynnik jest najwyższy, obowiązuje szereg zakazów:

  • Zamknięta jest większość sklepów w galeriach handlowych
  • W klasach I-III wprowadzane jest nauczanie hybrydowe
  • Zamknięte są instytucje kultury (teatry, muzea, kina, opery, filharmonie itp.)
  • Zamknięte są obiekty sportowe i baseny
  • Zamknięte kasyna
  • Zamknięte hotele

Poza tym w całym kraju nadal obowiązują inne restrykcje, m.in. zamknięte są lokale gastronomiczne, siłownie i kluby fitness. W sklepach ograniczona jest liczba klientów, jaka może przebywać w danym momencie. Uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej mają nauczanie zdalne. Obowiązuje też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. W przestrzeni publicznej trzeba mieć zasłonięte usta i nos maseczką.

autor Mateusz Mazur

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl/rzad-oglosil-nowe-obostrzenia-w-polsce-w-jakich-regionach-bedzie-lockdown-sprawdz-najnowsze-informacje/ar/c3-15484918

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)