Maraton Piłkarski w Wielką Sobotę w Trąbkach Wielkich

15 kwietnia 2017 roku na „Orzeł” Arenie w Trąbkach Wielkich został rozegrany maraton piłkarski z udziałem trzech drużyn LKS Orzeł Trąbki Wielkie Jako pierwsi bo walki o ligowe punkty wyszli juniorzy C1 którzy rozegrali mecz z drużyną z Grabowa/k Kościerzyny. Warunki w jakich przyszło rozgrywać mecz przez młodych piłkarzy to zimno, padający deszcz oraz przez kilka minut nawet z nieba sypał grad.

Sędzia przerwał mecz na czas nawałnicy gradowej. Pierwszą bramkę zdobyli Goście i objęli prowadzenie 1:0. Od tego momentu Orzeł dążył do wyrównania. Bramkę wyrównująca zdobył Grzegorz Poniatowski. Kolejne bramki strzelili Jakub Bąk na 2:1 i Aleksander Ossowski na 3:1. OLek popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego z dalszej odległości którym całkowicie zaskoczył golkipera z Grabowa. Do końca mecz wynik już nie uległ zmianie.
Było to pierwsze zwycięstwo juniorów w rundzie wiosennej. Po 10 kolejkach Orzeł zajmuje VI pozycję w tabeli i wyprzedza KS Grabowo. Oba zespoły zgromadziły po 9 pkt.
O godzinie 14-tej na boisko wyszły drużyny seniorów LKS Orzeł Trąbki Wielkie i Polonii Gdańskiej wałczące o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku. Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych na trybunie zjawiło się blisko 100-tu sympatyków Orła i Polonii Gdańskiej.
Pierwszą bramkę strzeli Goście i objęli prowadzenie 1:0. W piłce nożnej jest zasada, że drużyna przegrywająca za wszelka cenę chce strzelić bramkę honorową, kontaktową czy wyrównującą. Tak też zrobił Orzeł który szybko odrobił straty strzelając bramkę wyrównującą. Szczęśliwym strzelcem bramki w 32 minucie był dobrze grający i bardzo zaangażowany w części gry Daniel Jaśniewski. Po zdobyciu bramki nie krył dużej radości przy chorągiewce wyznaczającej korner.
W drugiej części meczu celowniki napastników Orła były bardzo źle nastawione i z okazji sam na sam nie potrafili zdobyć bramki. Strzały z dalszej odległości minimalnie mijały bramkę Gości z Gdańska. Kiedy się wydawało, że mecz zakończy się remisem Goście strzałem zza pola karnego zaskoczyli dobrze broniącego Narlocha. Do końca pozostało jeszcze kilka minut, ale stworzone sytuacje przez piłkarzy z Orła w polu karnym Poloni nie zostały wykorzystane do strzelenia wyrównującej bramki.
Skład Orła : Narloch  –  Dończyk M. (72′ Kuchnowski), Neubauer, Kobylarz, Balcer  –   Dończyk B., Dończyk T., Dampc, Krajczyński Dorian  –  Jaśniewski, Żabiński (81′ Kowalski)

W ostatnim meczu maratonu piłkarskiego juniorzy B1 Orła rozegrali mecz z rywalem zza miedzy Osiczanką Osice. Były to derby powiatu gdańskiego. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany . Prowadzenie zmieniało się kilka razy. Prowadzenie objęli Goście 1:0. Orzeł po strzeleniu dwóch bramek objął prowadzenie 2:1. Następne bramki strzelali Gości z Osic i prowadzili 3:2. Orzeł nie zrezygnował i po strzelenie kolejnych dwóch bramek objął prowadzenie 4:3. W ostatnich sekundach meczu goście strzelili czwartą bramkę i sędzia w tym momencie zakończył mecz. Bramki dla Orła strzeli Niedźwiecki Fabian 2, Zalewski Maciej i Krystian Gadomski po 1 .
Skład Orła: Tomasz Bonk br, Krystian Gadomski, Dawid Gajęcki, Krystian Szweda, Kamil Rogal – Mateusz Dułak, Łukasz Zitterman, Kuba Orszak, Maciej Preuss, Karol Szarmach, Maciej Zalewski – Damian Zitterman i Fabian Niedźwiecki
Po rozegranych 13 kolejkach Orzeł zajmuje IX miejsce z dorobkiem 11 punktów.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)