KS Orzeł 1955 do wiosny 2018 „Pany” !

8 października 2017 na boisku sportowym w Ełganowie zostały rozegrane derby Gminy Trąbki Wielkie w piłce nożnej pomiędzy drużynami LKS Sokół Ełganowo i KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
Po 9 kolejkach obydwie drużyny nie mogą się pochwalić znaczącymi zdobyczami punktowymi. Gospodarze tylko raz zanotowali zwycięstwo i osiem razy schodzili z głowami opuszczonymi. Dorobek Sokoła to tylko 3 punkty. Nieco lepiej spisał się w dotychczasowej rywalizacji KS Orzeł 1955 który zgromadził 8 punktów, dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Mecz derbowy to przede wszystkim splendor z odniesionego zwycięstwa nad miejscowym rywalem oraz możliwość powiększenia konta punktowego.
Obie drużyny mecz rozpoczęły grę od zabezpieczenia własnej bramki i pola karnego. Z czasem mecz nabierał rozmachu. Sytuacji bramkowych brakowało w obu drużynach. Akcje przenosiły pod bramki swoich przeciwników na zasadzie długich podań do napastników. Sokół miał dwie okazje do zdobycia bramki. Kiedy zbliżała się ostatnia minuta pierwszej połowy meczu Orzeł wykonywał rzut rożny. Obrońcy Sokoła i napastnicy Orła nie potrafili zdecydowanie wykopać piłkę, a Goście kopnąć piłkę do bramki. W pewnym momencie piłka dotarła do obrońcy Łukasza Balcera który silnym strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza gospodarzy Macieja Gemborysa. Po kilkunastu sekundach po zdobyciu bramki przez Orła sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
Druga połowa meczu to walka o każdą piłkę i zdobyciu przez Sokoła wyrównującej bramki, a Orzeł chciał za wszelką cenę podwyższyć wynik meczu. Mecz się zaostrzał, a sędzia studził ich „grę” żółtymi kartkami.
Spora grupa kibiców z Trąbek Wielkich, Ełganowa, Czerniewa i Gołębiewa Średniego w drugiej odsłonie już nie zobaczyli bramki.
Złotą bramkę na wagę trzech punktów i noszenia „Korony” do wiosny zdobył grający prezes Orła Łukasz Balcer. Brawo Prezesie !
W zwycięskim zespole w meczu derbowym zagrali: Koprowski – Bucholz (65′ Szostek), Kobylarz M., Balcer, Dończyk M.(86′ Kamiński) –  Dończyk B., Benkowski, Kobylarz R. (74′ Pietrowicz), Kruk – Laga, Jaśniewski.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)