Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Trąbkach Wielkich

inaug016057Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Trąbkach Wielkich swą wyjątkowość zawdzięcza otwarciu nowego skrzydła budynku szkoły podstawowej. W słoneczny dzień 1 września zmaterializowały się marzenia o szkole z szatnią, kuchnią, stołówką i salą lekcyjną dla każdej klasy! Długo czekaliśmy na ziszczenie się pragnień, nie dziwi więc fakt, że uczciliśmy ten dzień z rozmachem.
Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Trąbkach Wielkich, po której społeczność szkoły przemaszerowała za sztandarami na dziedziniec szkolny. Dyrektor Przemysław Sautycz po powitaniu licznie przybyłych gości, zaprosił do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod wodzą pełnej pomysłów Kamilli Cieślak.
Poświęcenie krzyży, które zawisną w nowych salach lekcyjnych, symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowego budynku dopełniły oficjalną część uroczystości.
Rada Rodziców, Dyrektor i Grono Pedagogiczne zadbali o to, by uczniowie i ich rodzice zapisali w swej pamięci ten radosny dzień i o godzinie czternastej zaprosili wszystkich na festyn rodzinny, którego nie udałoby się zorganizować bez pomocy darczyńców. W tym miejscu serdecznie dziękujemy: firmie ELNAFT, firmie AKOMEX, fundacji PAN WŁADEK, firmie MOLDREW, firmie ENERGA, STOCZNI REMONTOWEJ, firmie ALDA Import – Eksport, restauracji K2 z Borzechowa i TIM Catering z Przywidza.
W czasie trwania festynu można było wziąć udział w licznych konkurencjach i zdobyć rozmaite nagrody. By wyciągnąć szczęśliwy los w loterii trzeba było wykazać się cierpliwością stojąc w pokaźnej kolejce. Zmęczonym uczestnikom zmagań sportowych bardzo smakowały kiełbaski z grilla po mistrzowsku przygotowywane przez przewodniczącego Rady Rodziców – pana Budnika. Dobrej zabawie sprzyjała piękna, iście letnia aura.

info i foto Monika Rysiewicz, foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.