Czarni „Polegli” w Ełganowie – Benefis Marcina Masa

czrnipoleg2015_019W III kolejce spotkań o mistrzostwo V ligi Sokół Ełganowo podejmował zespół MKS Czarni Pruszcz Gdański. Przed tym spotkaniem obie drużyny miały na swoim koncie 4 pkt i plasowały się obok siebie w ligowej tabeli.

 

Czarni w pierwszej kolejce wygrali na wyjeździe 2-0 z Startem Mrzezino oraz w drugiej kolejce zremisowali na własnym boisku z Sportingiem Leżno 1-1. Sokół natomiast w pierwszej kolejce zremisował 2-2 z GKS Kowale oraz wygrał 2-1 w meczu wyjazdowym z Sztorm Mosty . Gdyby brać pod uwagę wszystko co jest związane z piłka nożną począwszy od budżetu po różnicę w ilości mieszkańców miasta Pruszcza a miejscowością Ełganowo zdecydowanym faworytem tego spotkania bynajmniej na papierze powinni być goście.
Jednak na boisku tej różnicy nie było widać w żadnym calu i Sokół pokonał przyjezdnych 3-1.
Bramki w tym meczu zdobywali Drożyński Filip (19 min) , rocznik 1999 , dla którego był to debiut w wyjściowym składzie oraz Laga Marcin ( 33 min), i Chmielewski Dawid ( 54 min).
Honorowa bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył w 59 min Paweł Jaszczyk.
Sokół jako beniaminek rozgrywek piatoligowych po trzech kolejkach niespodziewanie zajmuje drugą lokatę z 7 pkt i ustępuje Olimpi Osowa tylko gorszym bilansem bramkowym.
Innym niecodziennym wydarzeniem tego dnia był udział w meczu p. Marcina Masa rocznik 1951 ,dla którego klub Sokół Ełganowo przygotował tego dnia skromny benefis za całokształt wkładu na rzecz gminy Trąbki Wielkie a w szczególności dla klubu Sokół Ełganowo. Marcin wszedł na boisko w 75 minucie spotkania w specjalnie przygotowanej dla Niego okolicznościowej koszulce z nr 99 oraz napisem Marcin dziękujemy. Wchodząc na boisko otrzymał gromkie brawa od zawodników obydwu zespołów oraz bardzo licznie zgromadzonej widowni.
Po zakończonym meczu Marcin otrzymał od klubu kosz kwiatów oraz okazjonalną paterę , która w imieniu wójta gminy Błażeja Konkola, wręczył dyrektor GOKSiR-u Leszek Orczykowski.

Sokół Ełganowo

The following two tabs change content below.