Z Trąbek Wielkich do Uehlfeld

najfre002W lipcu 2016 roku grupa uczniów z klasy Ie uczestniczyła w wycieczce do gminy partnerskiej Uehlfeld w Niemczech w ramach wymiany szkolnej. Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, poznawali gminę Uehlfeld, zwiedzali Norymbergę.

Podczas wyjazdu nie tylko szlifowali język niemiecki, ale również mieli lekcje biologii w Steigerwaldzentrum, historii w Centrum Dokumentacji Zjazdów Partyjnych NSDAP, geografii w Jaskini Bing, sztuki w klasztorze Ebrach czy w-f-u na basenach i torach saneczkowych. Wszyscy wrócili z bagażem nowych doświadczeń i wielką motywacją do nauki języka niemieckiego. Wyjazd naszych uczniów możliwy był dzięki włodarzy gmin partnerskich Wernera Stöckera – burmistrza Uehlfeld i Błażeja Konkola – wójta Gminy Trąbki Wielkie zaangażowaniu dyrektorów szkół Claudii Fink i Ewy Marii Tuz oraz nauczycieli Gimnazjum w Trąbkach Wielkich Doroty Niewiadomskiej Anny Puty Kanarek oraz Rodziców.

Wycieczka ta została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu „Wartościowa Wycieczka szkolna” w kategorii Warsztaty Językowe a Dorota Niewiadomska zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla nauczycieli.

Ewa Tuz

The following two tabs change content below.