XXXVI Gdańska PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 2018 odwiedziła Trabki Wielkie

Tradycyjnie 28 lipca z Gdańska, po raz 36-y wyruszyła  Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, by po 16- dniowej wędrówce stanąć z dziękczynieniem, uwielbieniem i prośbą przed tronem Jasnogórskiej Pani.
Ten czas pielgrzymi będą przeżywać pod hasłem ,, Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. To właśnie On – Duch Święty poprowadzi ich szczególnie drogą wolności i radości.

W Wielkim Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości poprzez trud i świadectwo wiary niesione przez prawie całą Polskę, pielgrzymi będą prosić Maryję za Ojczyznę, by dar wolności był dobrze przez nas rozumiany i wykorzystany.
W tym roku z uwagi na prowadzony remont drogi 222 dotychczasowa trasa został zmieniona i pierwszy etap prowadził z Gdańska przez Święty Wojciech, Pruszcz Gdański, Kłodawę ,Trąbki Wielkie, Gołębiewo Wielkie do Godziszewa.
Kilka minut po piętnastej pierwsza grupa pielgrzymów dotarła do Trąbek Wielkich. Tradycyjnie miejscem odpoczynku była hala sportowy SP im. Kunegundy Pawłowskiej. Za sprawą ks. proboszcza Bolesława Antoniów , Błażeja Konkola wójta i Ewy Tuz dyrektora SP w Trąbkach Wielkich został przygotowany dla pielgrzymów gorący posiłek – zupa pomidorowa tzw.”Proboszczówska”, napoje zimnie i gorące oraz ciasto.
Gospodarze serdecznie powitali wszystkich pielgrzymów, organizatorów oraz osoby towarzyszące ze służby technicznej pielgrzymce. Życzyli wytrwałości w podjętym celu, szczęśliwego dotarcia do Częstochowy i powrotu do miejsca zamieszkania.
Po godzinnym odpoczynku oraz po pokłonieniu się Matce Boskiej Trąbkowskiej
ponad 400-u pielgrzymów ruszyło w dalszą drogę do Godziszewa.
Członkowie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej , Caritasu, pracowników oświaty wywiązali na piątkę z obowiązku jaki przypadł na gospodarza.
info i fotorelacja wkempa

The following two tabs change content below.