XIV OTWARTE MISTRZOSTWA KARATE w Gdynii POMERANIA CUP Gdynia Szkoła Podstawowa nr 39 w dnia 6 listopada 2016 (niedziela)

mistrzkarate2016004Cel Mistrzostw :

Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, popularyzacja ducha i idei karate oraz integracja klubów karate województwa pomorskiego
Konkurencje:
1. Kata indywidualne – wykonanie form cwiczebnych karate , system pucharowy, kata dostosowane do stopni zawodników.
2. Kumite na wesoło (walka na makarony): uczestnicy walczą połówką makaronu trzymaną w jednym ręku, starają się trafić przeciwnika w korpus, zdobywając w ten sposób punkt, wygrywa osoba, która zdobędzie dwa punkty jako pierwsza, nie uderzając w ręce, nogi i głowę przeciwnika.
3. Tor przeszkód – system pucharowy; zawodnicy ćwiczą równolegle na takim samym torze przeszkód (przewrót, przejście pod przeszkodą, slalom, przełożenie szarfy, biegiem powrót na linię startu).
4. Kata drużynowe – wykonanie form ćwiczebnych karate w zespołach 3 osobowych dziewczat i chłopców .

Trenujący karate w ramach sekcji Karate Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Trabkach Wielkich po raz kolejny z sukcesem wzięli udział w Mistrzostwach Karate organizowanych w Gdynii.
W Mistrzostwach wzięło udział 7 zawodników startując we wszystkich przewidzianych programem konkurencjach.
Organizatorzy zapewnili dobrą sportową rywalizację i doskonałe sprawne przeprowadzenie imprezy.
Przeprowadzono konkurencję Kata drużynowego, bardzo trudną dla zawodników – gdzie oceniana jest poza techniką i dynamiką wykonania synchronizacja wykonania
w zespole 3 osobowym.
Sekcja Karate w Trąbkach Wielkich reprezentowana była przez dwa zespoły.
Dziewczęta w składzie Milena Knie, Klaudia Pakulska oraz Weronika Kuta zdobyły pierwsze miejsce wykonując trudne kata Heian Nidan, zawierajace techniki ręczne i nożne.
Chłopcy w konkurencji Kata Drużynowego wystapili w składzie Wiktor Knie, Jakub Makarewicz i Mateusz Łopuch, zajmujac równiez pierwsze miejsce.

Wyniki w konkurencjach indywidualnych :

Dziewczęta starsze:
1. Milena Knie – 1 miejsce w Kata, 2 miejsce Tor Przeszkód
2. Klaudia Pakulska – 1 miejsce Tor Przeszkód , – 3 miejsce w Kata,
3 miejsce Kumite na wesoło / walka na makarony /
Dziewczęta młodsze :
Weronika Kuta – 1 miejsce w Kata, 1 miejsce Kumite na wesoło

Chłopcy starsi :
Wiktor Knie – 2 miejsce w kata , 2 miejsce Kumite na wesoło
/ walka na makarony /
Jakub Makarewicz – 3 miejsce w Kata indywidualnym
3 miejsce Kumite na wesoło / walka na makarony /
Mateusz Łopuch – 3 miejsce w Kumite na wesoło / walka na makarony /

Chłopcy młodsi wiekiem :

Oliwier Kciński – 4 miejsce w Kata chłopców młodszych i Kumite na wesoło

Wszyscy Karatecy z Trąbek Wielkich pokazali bardzo dobry poziom wyszkolenia startując w zawodach w których wzięło udział ponad 60 uczestników.
Wszyscy startujący z naszej sekcji wrócili do domów z medalami i dyplomami.
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w uznaniu wyszkolenia naszych młodych karateków otrzymał Puchar za zajęcie Pierwszego miejsca w konkurencjach kata drużynowego Dziewcząt i Chłopców.
info wkempa,
ŹRÓDŁO :foto i komunikat Zbigniew Świerk

The following two tabs change content below.