Wojewódzkie mistrzostwa Weteranów LZS

Po raz XVII rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w piłce nożnej 6-osobowej LZS – Linia 2016 w kategorii wiekowej M 40+ (rocznik 1976 i starsi). .
Zawody swój początek mają w połowie lat 90-tych w Ełganowie. To właśnie tam w na początku lat 80-tych ubiegłego wieku działała jedna z najsilniejszych 11-ek piłkarskich Wybrzeża na terenach wiejskich – LZS Sokół Ełganowo.
Po latach właśnie weterani z Ełganowa wraz z Gminnym Zrzeszeniem LZS w Trąbkach Wielkich jako jedni z pierwszych organizowali zawody gminne oldbojów, które z czasem rozrosły się do mistrzostw wojewódzkich. Od początku współorganizatorem a od 10 lat głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Jan Trofimowicz pochodzący z Ełganowa., Od 2007 zawody rozgrywane są w Gminie Linia, gdzie Trofimowicz pełni rolę Dyrektora Gminnego Domu Kultury i przewodniczy strukturom gminnego LZS-u..
W imprezie współorganizowanej przez Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini, Urząd Gminy w Lini, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Marszałkowski w Gdańsku i Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, od lat biorą udział zespoły piłkarzy z całego województwa. W tegorocznej edycji swój akces zgłosiły już zespoły m.in. z.: Słupska, Władysławowa, Lini, Sychowa, Pucka, Starogardu Gdańskiego, Lęborka, Luzina, Przodkowa. Planujemy udział 12-14 zespołów.
Celem imprezy jest spotkanie byłych ligowych zawodników, ale także pokazywanie młodzieży i dzieciom wzorców do naśladowania – bowiem sport to najlepszy sposób do pokonywania granic.
Od kilku lat turniej weteranów łączony jest z imprezami towarzyszącymi tj. z konkursami piłkarskimi dla dzieci i młodzieży.
Całość święta piłkarskiego wpisuje się w obchody 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych.
Mistrzostwom towarzyszyć będzie impreza plenerowa dla mieszkańców gminy i gości, nie zabraknie zatem stoisk handlowych, atrakcji dla dzieci i muzyki na żywo i zabawy „pod chmurką”. Wszystkie zespoły otrzymują pamiątkowe puchary, znaczki pamiątkowe z zawodów, medale i statuetki dla wyróżnionych zawodników.
Zawody sędziują sędziowie z Pomorskiego ZPN.,
Zapraszam do udziału w zawodach.
Wszelkich informacji udziela Jan Trofimowicz (tel. 508-738-161)

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.