Wiesław Kempa z Trąbek Wielkich został laureatem konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w kategorii Zwyczajny Niezwyczajny Senior -2020


24 lipca 2021 w Skarszewach po uroczystym otwarciu IV Wojewódzkiej Seniorady LZS został ogłoszony laureat Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego” Pomorskie dla Seniora” w kategorii Zwyczajny Niezwyczajny Senior -2020
W tej kategorii w powiecie gdańskim laureatem został Wiesław Kempa prezes Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich.
Laudację na część laureata wygłosiła Barbara Bałka, a nagrodę i okolicznościowy dyplom Marszałka Mieczysław Struka wręczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski .
Przez pewien czas Wiesław Kempa odbierał gratulacje i także dużo, dużo braw od seniorów – uczestników seniorady, których w tej uroczystej ceremonii uczestniczyło około dwustu!
Laureat podziękował wnioskodawcom nominacji jego osoby tj. Pomorskiemu Zrzeszeniu LZS w Gdańsku, który został przygotowany i podpisany przez wiceprezesa Jana Trofimowicz oraz Kapitule Konkursu która z kolei ten wniosek oceniła najwyżej .W drugiej części swojego wystąpienia laureat przypomniał kilka epizodów ze swojej pracy społecznej na rzecz drugiego człowieka i Małej Ojczyzny z ostatnich 50 lat.

WIESŁAW KEMPA
Uzasadnienie zgłoszonej kandydatury (opis działalności):
Wiesław Kempa 70-latek od 1971 roku związany zawodowo i poprzez działalność społeczną z Gminą Trąbki Wielkie. Społecznik przez WIELKIE S! Wieloletni społeczny Przewodniczący Rady Gminnej Zrzeszenia LZS, już przed 30-tu laty jako pionier w województwie organizował zawody weteranów – m.in. w lekkiej atletyce, tenisie stołowym i piłce nożnej, obecnie inni naśladują Jego poczynania sprzed lat! Dzięki Jego aktywności liczne grono sportowców weteranów z powodzeniem brało udział w Mistrzostwach Polski a nawet Mistrzostwach Europy Weteranów w LA! Od 2010roku szczególnie aktywnie działa w Klubie Seniora „Zawsze Młodzi” w Trąbkach Wielkich. Od 4-ch lat społecznym Prezesem klubu. Od wielu lat prowadzi kroniki o swoim sołectwie a od kilku lat także kronikę Klubu Seniora. Jako fotograf – amator dokumentuje Prowadzi kronikę klubową, aparatem fotograficznym dokumentuje wydarzenia sportowe, kulturalne, uroczystości patriotyczne i rocznicowe, ciekawe osoby oraz zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu (kilkadziesiąt tysięcy zdjęć!!!)
Mimo panującej pandemii w 2020 roku przy zachowaniu należytych zasad sanitarnych Klub Seniora pod jego kierownictwem zorganizował wiele imprez o charakterze kulturalno-sportowym. Wiesław Kempa inicjował cykliczne zajęcia Jogi, imprezy integracyjne, m.in.: zabawę karnawałową, „śledzika” klubowego, Sobótki, obchody
9-lecia klubu, piknik strzelecki, piknik na Jeziorem Mierzeszyńskim, pożegnanie lata, potańcówkę na powitanie jesieni, wyjazd na grzybobranie do Wdzydz Kiszewskich, wyjazd do teatru w Cieplewie, wycieczkę do Fromborka, ,spacery nordik walking po okolicznych ścieżkach, rajd rowerowy „Natura 2000”. Kolega Wiesław inicjował także zapalenie zniczy na grobach byłych członków klubu. Przygotowano także paczki świąteczne z okazji Świat Bożego Narodzenia. Ponadto członkowie klubu uczestniczyli w 16-tu różnych imprezach na które klub został zaproszony. Sport od lat „nakręca” niezłomnego działacza Wiesława stąd dzięki Jego determinacji seniorzy z Trąbek Wielkich brali udział w trzech zawodach sportowych rangi gminnej oraz w III Wojewódzkiej Senioradzie w Skarszewach. Podczas zawodów zdobywali liczne medale i trofea. Pod jego kierownictwem seniorzy z Trąbek Wielkich brali czynny udział w programach na rzecz seniorów realizowanych przez Rodzinę Kolpinga z Kłodawy, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku – Aktywny Senior oraz Fundację Fosa z Gdańska „Kulturalny Senior Kafe” a także w szkoleniu „Bezpieczny Senior w Internecie”. W ramach w/w programów seniorzy uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych, wyjazdach do kina i teatru oraz w spotkaniach integracyjnych z młodzieżą.
W 2020 roku kronikę Jego autorstwa nagrodzono I miejscem w XXI Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej. W ramach konkursu został wyróżniony nagrodą specjalną Wójta Gminy za foto. Zajął wysokie II miejsce w 68 Plebiscycie Sportowym Dziennika Bałtyckiego w kategorii Działacz Sportowy Dekady. Za sprawą seniorów, działaczy sportowych, przyjaciół i sąsiadów aż zgromadził 991 głosów.
Wiesław Kempa w pełni zasługuje na wyróżnienie, za swą 50-letnią pracę społeczną – zwaną obecnie wolontariatem na rzecz krzewienia kultury fizycznej i turystyki, młodzieży i seniorów w swojej „Małej Ojczyźnie” – Gminie Trąbki Wielkie, woj. gdańskim oraz pomorskim.

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.