Wieli sukces młodych artystów z naszej gminy w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Przemalowujemy dzieła Mistrzów” – Marc Chagall – Cztery żywioły

sukcesypl030Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich i Sobowidza odnieśli ogromne sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Przemalowujemy Dzieła Mistrzów – Marc Chagall-Cztery żywioły:
I miejsce – Jakub Makarewicz SP Trąbki Wielkie, nauczyciel – M. Rysiewicz
I miejsce – Dominika Kisicka SP Trąbki Wielkie, nauczyciel – M. Rysiewicz
wyróżnienie – Agata Wąsik SP Trąbki Wielkie, nauczyciel –K.Hoffmann, R. Maciuszek
II miejsce – Dominik Zarzeczny SP Sobowidz, nauczyciel –A.Nowodworska
wyróżnienie – Martyna Kamińska SP Sobowidz, nauczyciel –A.Nowodworska
Wernisaż prac i uroczyste wręczenie nagród odbyły się 2 grudnia 2016 roku w „Galerii Świętojańskiej„ na Starym Mieście w Gdańsku. Dzieci miały okazję uczestniczyć w prawdziwym wernisażu, w prawdziwej galerii. Adresatami konkursu byli w pierwszej kategorii uczniowie korzystający ze świetlic szkolnych oraz w drugiej kategorii uczniowie klas IV- VI. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli plastyki i świetlicy. Każda szkoła biorąca udział w konkursie mogła przekazać 4 prace w danej kategorii wiekowej. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli poczuć się jak prawdziwi artyści i stworzyć dzieło w klimacie Marca Chagalla. Dzięki konkursowi dzieci zapoznały się z sylwetką wspaniałego malarza oraz poznały cykl twórczości „Cztery żywioły”.
Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Inf. Foto. Monika Rysiewicz

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)