W VIII Konkursie Powiatowym pn. “Stół Bożenarodzeniowy” główne nagrody dla KGW z Osic, Różyn i Przywidza

15 grudnia 2018 roku w Auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej im Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich odbył się VIII Powiatowy Konkurs ” Stół Bożonarodzeniowy” w którym zaprezentowało się siedem Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gdańskiego i ZK-P (miasto Pruszcz Gdański) Poszczególne gminy reprezentowały; KGW Osice (gmina Suchy Dąb), KGW Rzeczpospolita Babska Wiślinka (gmina Pruszcz Gdański), KGW Kiezmark (gmina Cedry Wielkie), KGW Lisewianki z Lisewca (gmina Kolbudy, KGW z Przywidza, KGW Gołębiewko (gmina Trąbki Wielkie), KGW z Różyn (gmina Pszczółki) oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Pruszczu Gdańskim (gmina miejska Pruszcz Gdański).

W tym roku każda z ekip na konkurs musiała przygotować: w kategorii potrawa – śledź smażony w zalewie, wypiek – świąteczny sernik. Ocenie jurorów podlegał także wystrój stołu bożonarodzeniowego.
Podczas wydarzenia z koncertem wystąpił gdański zespół wokalno-instrumentalny – Cappella Gedanensis, który zaprezentował kolędy znane i nieznane.
Goście mogli także spróbować zupy rybnej przygotowanej przez jednego z jurorów konkursu – Restauracji „Harmonia” w Gdańsku Mikołaja Gileckiego.
W poszczególnych kategoriach konkursowych zwyciężyły;
1. Wystrój stołu bożenarodzeniowego – KGW Przywidz
2. Potrawa -Śledź w zalewie – KGW Osice
3.Wypieki – świąteczny sernik – KGW Różyny
Wszystkie koła biorące udział w VIII konkursie zostały obdarowane nagrodami przez organizatorów oraz sponsorów.
info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)