W derbach powiatu Orzeł Straszyn lepszy od GKS Trąbki Wielkie !

gksprzegr10822 października 2016 roku w Trąbkach Wielkich w meczu o mistrzostwo wojewódzkiej klasy B Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku w GKS Trąbki Wielkie rozegrał mecz z Orłem Straszyn.
Orzeł do Trąbek Wielkich po 8-miu rundach przyjechał jako wicelider tabeli, natomiast gospodarze zgromadzili 3 punkty i zajmowali 12 miejsce. Piłkarze GKS jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa. W dotychczasowych rozegranych meczach ponieśli 5 porażek i trzy razy zremisowali.
Po ósmej kolejce z pracy trenera zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec GKS – grający Rafał Ratyński. Na tym stanowisku zastąpił go Grzegorz Górski. Po dwóch treningach z nowym trenerem GKS przystąpił do meczu z wiceliderem. W wychodzącym pierwszym składzie drużyny GKS nowy szkoleniowiec dokonał kilku zmian.
Początek meczu nie zapowiadał, że i tym razem GKS nie zgarnie kompletu punktów. Akcje wyprowadzone przez drużyny przenosiły się od bramki do bramki i stwarzały sytuacje do zdobycia bramki. Pierwszą bramkę jak się później okazało jedyną – „ZŁOTĄ” bramkę meczu dla Orła zdobył Mateusz Janicki. Orzeł po objęciu prowadzenia 1:0 w dalszym ciągu wyprowadzał groźne kontry z których mógł zdobyć kolejne bramki.
GKS też się starał i za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę wyrównującą stan meczu. Niestety akcje wyprowadzane kończyły się przed polem karnym, a dośrodkowania stawały się łupem golkipera Orła.
W 44 minucie GKS po wykonaniu rzutu rożnego był najbliżej zdobycia w pierwszej połowie meczu bramki. Po zamieszaniu pod bramką z bliskiej odległości strzał Grzegorza Wilczewskiego o centymetry minął słupek bramki.
W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się GKS atakował, a Orzeł dobrze się bronił i wyprowadzał bardzo groźne kontry z których mógł zdobyć kolejne bramki. W dwóch akcjach gdzie napastnik Orła wyszedł na pozycję sam na sam, przegrał te pojedynki z dobrze broniącym w tym dniu Stępowskim.
Jako ciekawostkę należy przypomnieć, że szkoleniowcy prowadzący swoje zespoły GKS- Grzegorz Górski i Orła Mirosław Jurczyk obaj w przeszłości grali w Trąbkach Wielkich w miejscowym Orle.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)