W 2016 roku Sylwester Maliszewski najlepszy w rzucie oszczepem i drugi w rzucie ciężarkiem w Polsce

sylwestermal17004
Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki z siedzibą w Toruniu oraz światowa federacja WMA World Masters Rankings ogłosiła listy rankingowe za 2016 rok.
Na listach i to na czołowych miejscach uplasował się jeden najlepszych weteranów lekkiej atletyki Sylwester Maliszewski mieszkaniec Gołębiewka z gminy Trąbki Wielkie, który w 2016 roku wystartował po raz pierwszy w kategorii wiekowej M-70.
W 20 sierpnia minionego roku wystartował w zawodach ogólnopolskich w czwórboju rzutowym, które zostały rozegrane w Pucku. W tych zawodach uzyskał następujące wyniki;
– w czwórboju gromadząc  3243 pkt. zajął   1. miejsce w kat. M 70 , a 3 miejsce open.
Uzyskane rezultaty w poszczególnych konkurencjach , w podsumowaniu roku 2016, w rankingu krajowym   kat. M70 uplasowały go :
1 miejsce w rzucie oszczepem – 34,33 m
2 miejsce w rzucie ciężarkiem – 18,22 m
5 miejsce w pchnięciu kulą – 12,06 m

W rankingu światowym WMA uzyskane wyniki w Pucku sklasyfikowały go;

– w ciężarku na 6. miejscu na świecie , a 4 w Europie,  w pchnięciu kulą – odpowiednio na 26 i 16 pozycji , a w oszczepie –  49 na świecie  i 37 Europie.

 Jak już informowałem po zawodach w Pucku Sylwester Maliszewski nabawił się kontuzji barku i pozostałą część sezonu lekkoatletycznego leczył obolałą rękę. Ostatecznie został zakwalifikowany przez lekarzy specjalistów na operację barku,  która będzie przeprowadzona w maju 2017 roku.
Życzymy udanej operacji i udanego powrotu na stadiony Polski i Świata.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.