Uczestnicy XIV Gdańskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę zatrzymali się na krótki odpoczynek w Trąbkach Wielkich

goscilicz201616510 lipca 2016 roku o godzinie 8-mej po Mszy św. w Bazylice św. Brigidy w Gdańsku uczestnicy XIV Gdańskiej Rowerowej Pielgrzymki udali się w drogę na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki została podzielona na sześć etapów do pokonania w dniach 10-15.07.2016r. Najkrótszy odcinek do pokonania pielgrzymi mają w czwartym dniu 54,3 km , a najdłuższy w piątym 109 km z Turka do Wielunia.
Pierwszy etap z Gdańsku do miejsca noclegowego w Lipinek na Kociewiu o długości 92,6 km prowadził przez Pruszcz Gdański, Rusocin, Trąbki Wielkie i Starogard Gdański. Miejscem postoju i pierwszego odpoczynku po przejechaniu ponad 25 km był plac przed Domem Pielgrzyma pw. św. Józefa przy Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Trąbkach Wielkich. Ksiądz proboszcz Bolesław Antoniów gospodarz tego terenu serdecznie powitał przybyłych pielgrzymów, oraz organizatorów w osobie ks. Sylwestra Malikowskiego. Na pielgrzymów czekała przygotowana gorąca herbata i kawa .
W trakcie odpoczynku ks. S. Malikowski pełniący funkcję kierownika pielgrzymki wykorzystał ten czas na spotkanie z szefami poszczególnych grup celem omówienia dalszej trasy do Lipinek oraz prosił o przestrzeganie obowiązujących zasad – regulaminu pielgrzymki.
Z Gdańska wyruszyło ponad 150 pielgrzymów. Natomiast z Trąbek Wielkich w dalszą pielgrzymkę wyruszyło już 147 uczestników. Wśród tych którzy wyruszyli w dalszą trasę jest p. Zdzisław lat 75 z Gdańska który po raz 6-ty pielgrzymuje, p. Paweł z Sopotu lat 72 po raz piąty, natomiast p. Władysław z Gdańska lat 75 po raz czwarty.
Na szczególne uznanie zasługuje mieszkaniec powiatu gdańskiego p. Marian lat 54 zamieszkały w Koźlinach. Po raz trzeci pielgrzymuje na rowerze trzykołowym. Niżej podpisanemu wyznał, że najcięższą pielgrzymką dla niego była pierwsza w 2014 roku, kiedy jechał trójkołowcem bez specjalnych przygotowań roweru.
Kiedy wjechał do Częstochowy, cała brać pielgrzymów dla uznania jego wysiłku i dojechania na zwykłym trójkołowcu postanowiła mu pomoc w udoskonaleniu jego pojazdu. Zebrali środki i zakupili urządzenie z baterię elektryczną, które go wspomaga od dwóch lat w szybszej i lżejszej jeździe. Fakt ten jest udokumentowany informacją na jego rowerze. Sporą grupę pielgrzymów stanowiły panie. Środowisko miejscowe reprezentował Piotr Warczyński z Kleszczewa, który jedzie na rowerze z zainstalowaną flagą Gminy Trąbki Wielkie. Piotr pielgrzymuje po raz trzeci .W tym roku kierownictwo pielgrzymki powierzyło nu odpowiedzialną funkcję tzw. „ostatniego” czyli zamykającego grupę.
Po godzinnym odpoczynki tuż po godzinie 11-tej poszczególne grupy, a było ich 10 opuszczały Trąbki Wielkie udając się drogą wojewódzką 222 w kierunku Starogardu Gdańskiego na metę pierwszego etapu do Lipinek.
Powodzenia i szerokiej drogi do Częstochowy !

Info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)