Tytułu mistrzowskie w piłce ręcznej PIMS dla chłopców z SP w Pszczółkach i dziewcząt z SP w Wiślince

W dniach 22-23 lutego 2017 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt chłopców.

Prawo startu w turnieju powiatowym igrzysk miały tylko mistrzowie gmin . W turnieju dziewcząt ostatecznie wystartowało 6 reprezentacji, a wśród chłopców 7.
Organizatorem turniejów była Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich na czele z dyrektorem Przemysławem Sautyczem i Aleksandrą Bielawą.
Tabela końcowa dziewcząt przedstawia się następująco:
I miejsce SP Wiślinka
II SP Trąbki Wielkie
III miejsce ZS Suchy Dąb
IV miejsce SP Pszczółki
V SP Nowa Wieś Przywidzka
VI miejsce SP Nr 3 Pruszcz Gdański

Drużyny chłopców zostały podzielone na dwie grupy.
W grupie A zagrali: ZKPiG Kolbudy, ZS Sychy Dąb, SP Nr 4 Pruszcz Gdański i SP Trąbki Wielkie, a w grupie B SP Pszczółki, ZS Przywidz i ZS Straszyn.
Po rozegraniu meczy eliminacyjnych w grupach zgodnie z zajętym miejsce drużyny z grupa A i B walczyły o końcowe miejsca PIMS.
W meczach tych padły następujące wyniki:
o I miejsce SP Trąbki Wielkie – SP Pszczółki 2:3 ( 0:1)
o III miejsce SP Pruszcz Nr4 – ZS Straszyn 3:2 ( 1:1 )
o V miejsce ZKPiG Kolbudy – ZS Przywidz 10:0 ( w o)
VII miejsce ZS Suchy Dąb.

Zespoły za zajęte miejsca I- III zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Starostę Stefana Skoniecznego i pamiątkowymi dyplomami. Pozostałe drużyny zgodnie z zajętym miejsce otrzymały dyplomy. Puchary i dyplomy kapitanom drużyn wręczyła organizatorka mistrzostw Aleksandra Bielawa.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat gdański w kolejnych eliminacjach w drodze do finału wojewódzkiego. Życzymy powodzenia .

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)