Trąbki Wielkie gościły Pielgrzymów XV Gdańskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę -15.07.2017

Tradycyjnie już pielgrzymka rozpoczęła się mszą w bazylice św. Brygidy. Po jej zakończeniu zwartą kolumną ruszyła w drogę na Jasna górę.
Pierwszy etap z Gdańsku do miejsca noclegowego w Lipinek  na Kociewiu    o długości 92,6 km prowadził przez Pruszcz Gdański, Rusocin, Trąbki Wielkie i Starogard Gdański. Miejscem postoju i pierwszego odpoczynku po przejechaniu ponad 25 km był plac przed Domem Pielgrzyma pw. św. Józefa przy Kościele Parafialnym  pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Trąbkach Wielkich.
Pierwsi pielgrzymi na miejsce odpoczynku zameldowali się o godz. 10,15, a kolejne grypy meldowały się w odstępach 5-10 minutowych. Ksiądz proboszcz Bolesław Antoniów gospodarz tego terenu serdecznie powitał przybyłych pielgrzymów, oraz organizatorów w osobie ks. Sylwestra Malikowskiego. Na pielgrzymów czekała przygotowana gorąca herbata i  kawa. Gorące napoje przygotowała i zaserwowała pani Maria przy pomocy swoich pań.
Najstarszym uczestnikiem pielgrzymki jest p. Marian z Różyn który skończył 70-tkę. Pielgrzymka liczyła 150 pielgrzymów którzy zostali podzieleni na 11 grup.
Po blisko godzinnym odpoczynku i nabraniu sił na dalszą drogę do mety pierwszego etapu – noclegu w Lipinkach na Kociewiu, ks. Malikowski z przerwami co 3-5 minut dawał znać kolejnym grupom do wyjazdu. Uczestnicy pielgrzymki gromkimi brawami gorąco podziękowali ks. proboszczowi Bolesławowi Antoniów za ugoszczenie i udzieloną pomoc.
Niżej podpisanego pielgrzymi pożegnali “Do zobaczenia za rok” .
info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.