Sylwester Maliszewski z Gołębiewka brązowym medalistą XVI mistrzostw


Kiedy najlepsi sportowcy globu walczą na arenach XXXI Letnich Igrzysk w Rio de Janerio, weterani lekkiej atletyki z Polski 20 sierpnia 2016 roku spotkali w Pucku, gdzie uczestniczyli w XVI Otwartych Mistrzostwach Gminy Puck w czwórboju rzutowym weteranów.

W mistrzostwach udział wzięło 39 uczestników w tym 7 pań – weteranek w wieku od 35 lat do 80 lat. W tym gronie wystartował Sylwester Maliszewski w kategorii wiekowej M-70 mieszkaniec Gołębiewka z gminy Trąbki Wielkie.
Organizację mistrzostw w Pucku wysoko oceniają weterani specjalizujący się w rzutach z Polski. W tym roku do Pucka przyjechali weterani z Jeleniej Góry, Warszawy, Olsztyna, Torunia, Olsztyna, Warki, Kołobrzegu, Nowego Miasteczka i Suwałk oraz województwa pomorskiego Gdańska, Gdyni Sopotu, Pucka , Pelplina i Gołębiewka . Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki uzyskane przez zawodników plasujących na czołowych miejscach w rankingach tabel światowych.
W tym gronie wystartował Sylwester Maliszewski. Był to jego pierwszy start po przerwie spowodowanej chorobą z własnym serduchem.
Po blisko 5 godzinnej walce na czterech rzutniach okazało się, że Sylwester Maliszewski zgromadził 3243 punkty , co dało mu III miejsce. Naszego mistrza wyprzedzili Zwolski Edward z Nowego Miasteczka kat. wiek M-60 – 3387 punktów i Wacław Krankowski z Torunia kat. wiek. M-65 – 3335 punktów. Pan Wacław od kilku kadencji prezesuje Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki Weteranów z siedzibą w Toruniu.
W śród pań – seniorek zwyciężyła : Romanowska Helena z Olsztyna kat. wiek. K-75 gromadząc 2228 pkt. , wyprzedziła Sowę Alicję z Gliwic kat. wiek. K-70 2173 pkt. i Ptak Ryszardę z Strzelna gmina Puck kat. wiek. K-45 2069 pkt.
Sylwester Maliszewski w poszczególnych konkurencjach czwórboju uzyskał następujące wyniki; kulę 4 kilogramową pchnął na odległość 12,06m co w przeliczeniu na punkty zdobył 866 pkt, dysk 1kg rzucił 29,00 m co dało 605 pkt., oszczepem 500 gramowym rzucił 34,33m co dało 703 pkt. i ciężarkiem 7,26kg rzucił 18,22m co dało 1069 pkt.
Osiągnięte wyniki w przeliczeniu na punkty “open” zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach mistrzostw ; I miejsce w rzucie ciężarkiem, II miejsce w rzucie oszczepem , III miejsce w pchnięciu kulą oraz XVII miejsce w rzucie dyskiem.
Organizatorzy nagrodzili pucharami 8 -miu najlepszych weteranów i 6 weteranek, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki.
W wypowiedzi po zakończonych zawodach brązowy medalista nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku. Powiedział , że stać go na rezultat światowego formatu!
Tego mu życzymy !
Organizatorem mistrzostw byli Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Ludowy Klub Sportowy “Ziemi Puckiej” z Pucka.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.