SP im. Kunegundy Pawłowskiej z Trąbek Wielkich stolicą gminnego unihokeju

Po reorganizacji w oświacie nastąpiły również zmiany we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych. W ramach tego współzawodnictwa są kontynuowane Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla rocznika 2002- 2004, oraz Igrzyska Dzieci dla rocznika 2005 i młodsi.
12 października 2017 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane XLVI Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców.
W turnieju wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców z Sobowidza, Czerniewa , Mierzeszyna i gospodarzy z Trąbek Wielkich. Zabrakło drużyn ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej z Kłodawy.
Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Mecze były zacięte, a o zwycięstwie decydowały jedna dwie bramki. W turnieju dziewcząt najwyższe zwycięstwo odniosły podopieczne Aleksandry Bielawy z Trąbek Wielkich które pokonały SP Mierzeszyn 5:1. Wśród chłopców najwyższe zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Trąbek Wielkich, którzy pokonali SP Czerniewo 5:0. Do wielkiej niespodzianki i ku zaskoczeniu gospodarzy chłopcy z Mierzeszyna pokonali Trąbki Wielkie 1:0. W ten sposób trzy drużyny; Sobowidz, Trąbki Wielkie i Mierzeszyn zgromadziły po 4 punkty. O końcowej klasyfikacji zadecydowała mała tabelka oraz mecze bezpośrednie z której o zwycięstwie zadecydował mecz zwycięski Trąbek Wielkich z Sobowidzem 2:1
Tabela końcowa dziewcząt:
I miejsce SP Trąbki Wielkie 4 pkt.8:1 br. opiekun Aleksandra Bielawa
II miejsce SP Sobowidz 4 4:3 op. Ewa Buga
III miejsce SP Mierzeszyn 2 3:8 op. Tomasz Tandek
IV miejsce SP Czerniewo 1 0:3 op. Bogdan Janiak
Chłopcy:
I miejsce SP Trąbki Wielkie 4 pkt. 7:2 br. opiekun Agnieszka Pettke
II miejsce SP Sobowidz 4 6:3 op. Ewa Buga
III miejsce SP Mierzeszyn 4 3:1 op. Tomasz Tandek
IV miejsce SP Czerniewo 0 1:11 op. Bogdan Janiak
Wszystkie zespoły uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy będą reprezentować Gminę Trąbki Wielkie w powiatowych igrzyskach które zostaną rozegrane w dniach 18-19 w Trąbkach Wielkich.
Organizatorzy zapraszają kibiców, miłośników tej dyscypliny sportowej do gorącego dopingu zawodniczkom i zawodnikom z Trąbek Wielkich.
info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)