SOŁECTWO TRĄBKI WIELKIE ZWYCIĘŻYŁO W PUNKTACJI DRUŻYNOWEJ XXV MISTRZOSTW GMINY TRĄBKI WIELKIE W WARCABACH 100 POLOWYCH

W dniu 18 marca 2018 roku w Auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 25. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach. Wzięło w nich udział 31 osób (14 warcabistek i 17 warcabistów) z 6 sołectw.
W kategorii seniorek i seniorów podczas 7 rund rywalizowało 13 osób. Najlepszym okazał się, z dorobkiem 6 pkt, Wiesław Kosikowski z Czerniewa, który pokonał Dariusza Kosikowskiego z Czerniewa, Lidię Myśliwiec z Gołębiewa Wielkiego, Franciszka Surmę z Ełganowa, Tomasza Fijał z Gołębiewa Wielkiego, a zremisował z Jerzym Ptachem z Czerniewa oraz z Waldemarem Dorochem z Trąbek Wielkich.

Drugi był jego syn – Dariusz z taką samą ilością punktów. On, oprócz porażki ze swoim ojcem, zanotował wygrane z Lidią Myśliwiec, Jerzym Ptachem, Waldemarem Dorochem, Franciszkiem Surmą i Bożeną Kamińską z Czerniewa. Na trzecim miejscu, a jednocześnie na pierwszym wśród pań, uplasowała się Lidia Myśliwiec. Jej wyniki były następujące: wygrała z Jerzym Ptachem, Waldemarem Dorochem, Tomaszem Fijałem z Gołębiewa Wielkiego, Małgorzatą Kozikowską z Trąbek Wielkich, zremisowała z Józefem Gniewkowskim z Trąbek Wielkich oraz przegrała z Wiesławem Kosikowskim i Dariuszem Kosikowskim.
Końcowa kolejność w kategorii seniorek i seniorów:
  1. Wiesław Kosikowski (Czerniewo) – 6,0 pkt.
  2. Dariusz Kosikowski (Czerniewo) – 6,0 pkt.
  3. Lidia Myśliwiec (Gołębiewo Wielkie) – 4,5 pkt.
  4. Jerzy Ptach (Czerniewo) – 4,5 pkt.
  5. Waldemar Doroch (Trąbki Wielkie) – 4,0 pkt.
  6. Józef Gniewkowski (Trąbki Wielkie) – 4,0 pkt.
  7. Franciszek Surma (Ełganowo) – 4,0 pkt.
  8. Tomasz Fijał (Gołębiewo Wielkie) – 3,5 pkt.
  9. Wiesław Kempa (Trąbki Wielkie) – 3,5 pkt.
10. Małgorzata Kozikowska (Trąbki Wielkie) – 3,0 pkt.
11. Bożena Kamińska (Czerniewo) – 3,0 pkt.
12. Elżbieta Mincer (Gołębiewo Wielkie) – 2,0 pkt.
13. Magda Fijał (Gołębiewo Wielkie) – 1,0 pkt.

10 osób rywalizowało w kategorii młodziczek i młodzików (r. 2005 i młodsi). Rozegranych zostało 7 rund. Zwyciężył Krzysztof Pasztaleniec z Trąbek Wielkich. Zanotował on wygrane z Oliwierem Kozikowskim z Trąbek Wielkich, Stanisławem Żukowskim z Trąbek Wielkich, Oliwią Fijał z Gołębiewa Wielkiego, Borysem Orzechowskim z Cząstkowa, Marcelem Piekarskim z Kaczek i Amelią Konarzewską z Czerniewa, by w ostatniej rundzie ulec Lenie Rogalskiej z Czerniewa. Drugie miejsce zajął Oliwier Kozikowski. On z kolei przegrał tylko z mistrzem i Oliwią Fijał, a wygrał z Stanisławem Żukowskim, Borysem Orzechowskim z Cząstkowa, Marcelem Piekarskim, Amelią Konarzewską, Dominikiem Wiśniewskim z Ełganowa. Trzeci był Stanisław Żukowski. Oprócz dwóch porażek z mistrzem i wicemistrzem, zremisował z Oliwią Fijał oraz wygrał z Borysem Orzechowskim, Leną Rogalską, Dominikiem Wiśniewskim, Amelią Fijał z Gołębiewa Wielkiego.
Czwarte miejsce zajęła, a jednocześnie była najlepszą wśród młodziczek, Oliwia Fijał. Jej wyniki były następujące: wygrała z Oliwierem Kozikowskim, Leną Rogalską, Amelią Fijał, zremisowała ze Stanisławem Żukowskim i Marcelem Piekarskim, przegrała z mistrzem i Borysem Orzechowskim.
Końcowa kolejność w kategorii młodziczek i młodzików
  1. Krzysztof Pasztaleniec (Trąbki Wielkie) – 6,0 pkt.
  2. Oliwier Kozikowski (Postołowo) – 5,0 pkt.
  3. Stanisław Żukowski (Trąbki Wielkie) – 4,5 pkt.
  4. Oliwia Fijał (Gołębiewo Wielkie) – 4,0 pkt.
  5. Borys Orzechowski (Cząstkowo) – 4,0 pkt.
  6. Lena Rogalska (Czerniewo) – 4,0 pkt.
  7. Marcel Piekarski (Kaczki) – 3,0 pkt.
  8. Amelia Konarzewska (Czerniewo) – 2,5 pkt
  9. Dominik Wiśniewski (Ełganowo) – 1,0 pkt.
10. Amelia Fijał (Gołębiewo Wielkie) – 1,0 pkt.
W kategorii juniorek i juniorów wystartowały 4 osoby. Grały one systemem każdy z każdym. Zwyciężył Dariusz Zajączkowski z Ełganowa, przed Hubertem Hałunem z Trąbek Wielkich, Teresą Żukowską z Trąbek Wielkich oraz Damianem Schröderem z Gołębiewa Wielkiego.
Do rywalizacji kadetek i kadetów zgłosiły się same warcabistki w liczbie 4. Najlepszą okazała się Dominika Kempa z Trąbek Wielkich, a za nią Marzena Wiśniewska z Ełganowa, Paulina Kempa z Trąbek Wielkich i Weronika Wiśniewska z Ełganowa.
W klasyfikacji sołectw wygrały Trąbki Wielkie z dorobkiem 171 pkt., które reprezentowane było w sześciu kategoriach. Drugie miejsce zajęło Gołębiewo Wielkie ze zdobyczą 106 pkt. a na trzecim,  z 3 pkt. mniej, Ełganowo. Tuż za podium znaleźli się: Czerniewo (81 pkt.), Cząstkowo (27 pkt.) i Kaczki (24 pkt.).
Końcowa kolejność:
1. miejsce Trąbki Wielkie -171 pkt.
2. miejsce Gołębiewo Wielkie -106 pkt.
3. Ełganowo – 103 pkt.
4. Czerniewo – 81 pkt.
5. Cząstkowo – 27 pkt.
6. Kaczki – 24 pkt.
Najmłodszą warcabistką była 7-letnia Amelia Fijał z Gołębiewa Wielkiego, a najmłodszym warcabistą – 9-letni Borys Orzechowski z Cząstkowa. Natomiast najstarszym uczestnikiem Mistrzostw był 78-letni Józef Gniewkowski z Trąbek Wielkich.
Trójka najlepszych w każdej kategorii otrzymała medale i dyplomy, trzy najlepsze sołectwa puchary, dyplomy i talony do korzystania z Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich (odpowiednio 3, 2 i 1 godzinę), a najmłodsi statuetki i dyplomy.
Podczas Mistrzostw promowany był projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”. W ramach tego projektu Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników Mistrzostw bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts. Przez cały czas trwania zawodów prowadzona była zbiórka pustych puszek do specjalnego pojemnika, a także prowadzona była akcja informacyjna na temat właściwego postępowania z zużytymi opakowaniami
info wkempa, źródło GOKSiR
foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)