Sokół Ełganowo i GKS Trąbki Wielkie podzielili się punktami

W środę 12 kwietnia 2017 roku nasze drużyny LKS Sokół Ełganowo i GKS Trąbki Wielkie rozegrały rundę tzw. “świąteczną” z 15 kwietnia br.
GKS Trąbki Wielkie na własnym boisku rozegrał mecz z sąsiadem zza miedzy GTS Przywidz o mistrzostwo woj. kl. B Pom. Z.P.N. w Gdańsku. W tabeli wyżej był GTS Przywidz. Różnica dwóch punktów dawała możliwość GKS-owi , że w przypadku zwycięstwa mogą minąć swojego przeciwnika. W meczu tym faworytem był GKS, który w rundzie wiosennej wygrał wszystkie mecze. Faworyt to nie znaczy już zwycięstwo. Tak i tym razem było. GKS przegrywał już 2 :0 i gonił wynik. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów . W tabeli w dalszym ciągu wyżej pozostał GTS Przywidz.

W Ełganowie w tym samym czasie o 17-tej o kolejne punktu w rozgrywkach o mistrzostwo V ligi miejscowy Sokół walczył ze Sztormem Mosty, który w tabeli wyprzedzał gospodarzy.
Warunki w jakich przyszło walczyć to zimno, temperatura powietrza około 6 stopni , padający deszcz i porywisty wiatr. Mimo tych złych warunków piłkarze starali jak najlepiej rozegrać mecz w walce o zwycięstwo. W pierwszej połowie nieliczna grupa kibiców nie miała możliwości nagrodzić oklaskami dobrych zagrać czy strzałów na bramkę. Brakowało to co w piłce nożnej jest najpiękniejsze czyli bramek , akcji bramkowych czy strzałów i robinsonad bramkarzy.
W drugiej połowie Sokół zaatakował i już w 50 minucie groźny strzał z dalszej odległości minimalnie minął poprzeczkę. Goście bardzo groźnie zaatakowali bramkę golkipera Sokoła w 65 minucie. Strzał minął bramkarza ,ale też również słupek bramki. W dwie minuty później groźną sytuacje bramkową wypracował Sokół. Drużyny przyjęły zasadę, dobra obroną i kontratak który może przynieść zdobycie bramki i i przyczynić się do zwycięstwa. Co raz akcje przenosiły od bramki do bramki. Strzały z dalszych odległości były wyłapane przez bramkarzy, albo mijały bramki.
W 89 minucie meczu Sokół aż czterokrotnie wykonywał rzut rożny z których mogła paść bramka.
Mecz zakończył wynikiem bezbramkowym 0:0 i podziałem punktów.
Na kibiców w Wielką Sobotę czekają kolejne dwa mecze naszych drużyn, które wystąpią w roli gospodarzy.
LUKS Olimp Mierzeszyn na boisku w Domachowie podejmuje Wisłę Steblewo. Mecz rozpocznie się o godzinie 14-tej. O tej samej godzinie w Trąbkach Wielkich Orzeł rozegra mecz Polonią Gdańsk.

info i fotorelacja z meczu LKS Sokół wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.