Seniorzy z Trąbek Wielkich zdobyli cztery medale w tym 1 złoty , 2 srebrne i 1 brązowy

13 sierpnia 2017 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyła się I Senioriada Gminy Trąbki Wielkie. W Senioriadzie wystartowali mieszkańcy w kategorii wiekowej 60+. Ogółem wytarowało 49 seniorówi seniorek , którzy reprezentowali 9 sołectw. Rywalizowali w 8 -miu konkursach.
W pierwszej z nich dla seniorek, rzutach pięcioma różnymi piłkami do kosza, zwyciężyła Irena Kamratowska z Domachowa, drugie miejsce zajęła Danuta Mądraszewska z Trąbek Wielkich , a trzecie miejsce zajęła Irena Kuchnowska z Mierzeszyna.
W drugiej konkurencji rzutach pięcioma lotkami do tarczy zwyciężyła Krystyna Cholewińska z Kłodawy gromadząc 104 pkt. O drugim miejscu musiała decydować dogrywka, gdyż zarówno Teresa Chmielewska z Kaczek, jak i Ewa Kanka z Trąbek Małych zdobyły po 77 punktów. W dogrywce lepsza okazała się Teresa Chmielewska z Kaczek.
W trzeciej konkurencji rzut podkową do celu najlepszą okazała się Longina Górnowicz z Domachowa i wyprzedziła Krystynę Pelplińska z Gołębiewa Wielkiego i Marię Grabińską z Kaczek – która w dogrywce o III miejsce wygrała z Krystyną Ronowicz z Trąbek Wielkich.
Czwartą konkurencją był rzut kółkiem ringo. Wygrała ją Janina Doroch z Trąbek Wielkich i wyprzedziła Urszulę Gmerek z Domachowa i Ewę Rutkowską z Mierzeszyna.
W strzałach piłką do bramki dla seniorów zwyciężył Edward Kędziora z Kaczek,i wyprzedził Jana Kosińskiego z Trąbek Wielkich oraz Gintera Lefańczyka z Sobowidza.
W konkurencji wbijania młotkiem gwoździa o długości 12 cm zdecydowanym zwycięzcą został Tadeusz Mejer z Domachowa i wyprzedził Zdzisława Chmielewskiego z Kaczek oraz Alberta Dajdę z Gołębiewa Wielkiego
W konkurencji wyławiania wędką o długości 3,5 m trzech „rybek” na zwyciężył Jerzy Lejk z Mierzeszyna, który wyprzedził Andrzej Chrobak z Kłodawy
i Waldemara Dorocha z Trąbek Wielkich
W czwartej konkurencji rzutach boulami jak najbliżej kuli tzw. „świnki”. zwyciężył Hipolit Achranowicz z Kłodawy który rzucił boulą tak, że po tym rzucie stykała się ona ze „świnką”. i wyprzedził Marka Kolowskiego z Kaczek i Zygmunta Gębkę z Domachowa.

W klasyfikacji sołectw pierwsze miejsce zajęło Domachowo -206 pkt., drugie Kaczki 199 pkt., a trzecie Trąbki Wielkie 195 pkt.. Kolejne miejsca zajęły następujące sołectwa: Kłodawa -166 pkt., Gołębiewo Wielkie -133 pkt., Mierzeszyn -117 pkt., Trąbki Małe -64 pkt., Rościszewo -62 pkt. i Sobowidz -24 pkt.

Wszyscy uczestnicy Zawodów otrzymali medale, zdobywcy pierwszych trzech miejsc także dyplomy, a trzy najlepsze sołectwa dyplomy, puchary i talony uprawniające do korzystania z Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odpowiednio przez 3, 2 i 1 godzinę. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol i Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józef Sroka.
Organizatorem „Senioriady” był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

info, foto wkempa, źródło GOKSiR Trabki Wielkie

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.