Seniorzy z Trąbek Wielkich wyjechali na wycieczkę do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

histsenior06312 października 2016 roku na wycieczkę historyczną do Gdańska wyjechała 20 osoba grupa z Klubu Seniora “Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich.
Organizatorem i kierownikiem tego wyjazdu była członek zarządu Elżbieta Miner. W programie wycieczki był przejazd Tunelem im. ks. abp Tadeusza Gocłowskiego pod Martą Wisłą, zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, Placu Solidarności oraz obejrzenie filmu pt. “KATYŃ”.
Po zwiedzeniu ECŚ wszyscy udali się na Plac Solidarności, gdzie po złożeniu znicza pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 roku – monument w postaci trzech krzyży z kotwicami, upamiętniający ofiary grudnia 1970 roku , niedaleko miejsca, gdzie padli pierwsi czterej zabici – symboliczną minutą ciszy uczcili ich pamięć.
Następnie spacerkiem udali się do kina Cimena City na film o miłości w nieludzkich czasach pt. “WOŁYŃ” w reżyserii Wojciecha Smarzewskiego.
“Akcja filmu rozpoczyna się jak ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa”.
W ocenie uczestników wyjazd ten bardzo ciekawy, pełen wrażeń i wspomnień osobistych z którymi co niektórzy spotkali na swojej drodze życia.
Seniorzy z Trąbek Wielkich obejrzeli film 5 dni po jego premierze w Polsce.

info i foto wkempa i Bronisław Rogal

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)