Relacja z Challenge Senior -Kolbudy 2022 pod patronatem medialnym Głosu Seniora!


W środę 24 sierpnia boisko treningowe przy ul. Polnej 55 w Kolbudach opanowali Seniorzy z sześciu gmin województwa pomorskiego. Gmina Kolbudy wspólnie z Gdańską Fundacją I Ty możesz Wszystko zorganizowała bowiem, już po raz trzeci, wydarzenie sportowo-rekreacyjne Kolbudy Senior Challenge 2022. Do sportowej rywalizacji o puchary i medale, ale przede wszystkim do znakomitej zabawy, przystąpiło ponad stu dwudziestu zawodników reprezentujących dziesięć zespołów. To członkowie klubów, kół i formacji zrzeszających osoby starsze.

Było optymistycznie, było radośnie, były także emocje typowe dla sportowej rywalizacji. W przerwach pomiędzy kolejnymi konkurencjami były wspólne tańce, rozmowy oraz integracja różnych grup pomorskiego środowiska senioralnego.

– Cieszymy się że wydarzenie Kolbudy Senior Challenge na stałe wpisało się już w kalendarz imprez dedykowanych seniorom – podkreśla gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki. – To znakomita forma aktywizacji i integracji osób starszych, coraz częściej mieszkających samotnie i odczuwających osamotnienie.-

– W ubiegłorocznej edycji imprezy wystartowało około 80 seniorów – mówi zastępca Wójta Gminy Kolbudy Anita Richert – Kaźmierska. – To zobowiązuje. Wspólnie z Gdańską Fundacją I Ty Możesz Wszystko staramy się rozwijać i ulepszać to wydarzenie. W trzeciej edycji bierze udział niemal 100 zawodników, 40 seniorów–kibiców (którzy z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w bezpośredniej rywalizacji, ale są członkami zespołów) i 15 opiekunów wspomagających. Uzyskaliśmy patronaty honorowe Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Senatora RP Ryszarda Świlskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i oczywiście Wójta Gminy Kolbudy Andrzeja Chruścickiego. – Pewne były dobre humory, fantastyczna atmosfera, doskonała organizacja. Jedynym niepewnym elementem zawsze jest pogoda. Ale i tym razem – tak jak w poprzednich latach – była wręcz wymarzona. – 

Ostatecznie, po podliczeniu punktów, miejsca na podium zajęli i Puchary Wójta Gminy Kolbudy otrzymali:

I miejsce: Klub Senior+ Przywidzki Łabędź (gmina Przywidz)

II miejsce: Klub Senior+ Sami Swoi (gmina Kolbudy)

III miejsce: Klub Seniora Zawsze Młodzi (gmina Trąbki Wielkie)

Poza zwycięzcami, w rywalizacji udział brali przedstawiciele następujących formacji:

  • Koło Seniora Bąkowo – gmina Kolbudy
  • Klub Senior+ „A teraz My” Kowale – gmina Kolbudy
  • Sopocianie” – DPS Sopot
  • Klub Seniora „Cedrowy Klub” – gmina Cedry Wielkie
  • DDP Wajdeloty – Gdańsk
  • Klub Seniora „Rajska Panorama” – Gdańsk
  • DPS Polanki – Gdańsk

Każdy zespół biorący udział w imprezie otrzymał nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy) ufundowane przez Gdańską Fundację I Ty Możesz Wszystko oraz „słodką skrzynkę” od Senatora RP Ryszarda Świlskiego.

Każdy zawodnik został uhonorowany przez Wójta Gminy Kolbudy medalem i otrzymał drobny upominek przekazany przez firmę Ziaja.

Patron Medialny wydarzenia – Głos Seniora – przygotował puchary i upominki dla „najwcześniej urodzonych” uczestników Kolbudy Senior Challenge 2022. Odebrali je: Pani Brygida Plombon (90 lat) z Domu Pomocy Społecznej Polanki z Gdańska oraz Pan Norbert Kąkol (85 lat) z Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Kolbudy oraz Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko.

Kolbudy Senior Challenge 2022 patronatem honorowym objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Senator RP Ryszard Świlski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki.

Patronat medialny: Ogólnopolski Głos Seniora.
Sponsor upominków: Ziaja

Podziękowania dla wolontariuszy z ZKiW w Kolbudach za pomoc i wsparcie

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu „Seniorzy Razem – Silni i Aktywni” edycja 2022 ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 źródło UG Kolbudy

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.