Premiera Biesiady „Na żołnierską nutę” w Trąbkach Wielkich !

prembies2016110Na dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości, w dniu 8 listopada 2016 roku w sali widowiskowej GOKSiR Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w z Kłodawy Gdańskiej zaprezentowała premierę programu muzyczno – poetyckiego pt. Biesiada „Na żołnierską nutę”.
Członkowie zespołu teatralno-wokalnego „Narnia” przedstawili myśli i odezwy Józefa Piłsudzkiego na przemian ze śpiewem pieśni patriotycznych i żołnierskich. Przybyła publiczność chętnie włączyła się w zaproponowany scenariusz biesiady – wspólnie śpiewanie przygotowanych utworów.
Za swój występ młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Publiczność po skończonym występie w dalszym ciągu przy pomocy chórku „Narnii” kontynuowała wspólne śpiewanie. Przy kawie i ciastku zgromadzenie rozmawiali o występie młodego zespołu i historii…
Scenariusz biesiady opracowała przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej Ewa Kruglik. Warsztaty przygotowujące młodzież do występu prowadzili: Ewa Kruglik (warsztaty teatralne), Elżbieta Kruglik (warsztaty wokalne), Janusz Beyer (warsztaty wokalne) i Artur Elert (warsztaty gry na trąbce).
W rolę Józefa Piłsudzkiego wcielił się Michał Wiński.
Ponadto wystąpili:
Drużynowy – Dawid Beyer
Dobosz – Michał Zdrojewski
Ranny żołnierz – Mateusz Rychert
Solistka zespołu – Natalia Zdrojewska
I pozostali: Marta Bąk, Dawid Curzytek, Damian Dębowski, Kuba Kotwicki, Magdalena Makuch, Bartosz Sadowski, Natalia Strzałkowska i Kinga Zdrojewska.
Na trąbkach grali: Damian Dębowski, Hubert Hałun i Piotruś Wróblewski
Program został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Gminę Trąbki Wielkie. Dzięki temu warsztaty odbywały się nie tylko w salce parafialnej przy parafii Św. Jakuba w Kłodawie, ale również na zgrupowaniu nad pięknym jeziorem Mausz . Udział młodzieży we wszystkich zajęciach był bezpłatny. Instruktorzy teatralny i wokalni prowadzili swoje zajęcia społecznie.

info i foto wkempa, Ewa Kruglik

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.