Pomorskie Zrzeszenie LZS -Aktywny Senior LZS 2021

Działalność dla „najwcześniej urodzonych” sportowców jest jednym z priorytetów, wśród inicjatyw Ludowych Zespołów Sportowych.
Ciekawie, zwłaszcza wyglądają propozycje Pomorskiego LZS, które we współpracy z klubami i samorządami oraz stowarzyszeniem Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z Luzina prowadzi są liczne inicjatywy skierowane do seniorów. Źródłem finansowania przedsięwzięć są zarówno środki lokalnych samorządów, Samorządu Województwa Pomorskiego jak i projekty UE. Zwieńczeniem tych działań jest organizowana od kilku lat w Skarszewach Wojewódzka Senioriada LZS.
Najprężniej działające ośrodki Aktywnego Seniora LZS znajdują się w Sztumie, minie Puck, Luzinie, Pszczółkach, Chmielnie, Wejherowie, Bojanie, Kębłowie (gmina Luzino) oraz Trąbkach Wielkich. Każdy z nich ma swoją charakterystykę, gdzie oprócz zajęć sportowo – rekreacyjnych organizowane są również zajęcia integracyjne, wycieczki oraz celebrowane są różnego rodzaju święta. Najciekawsze inicjatywy naszych klubów:
LKS Zantyr Sztum słynie z licznych imprez oraz udziału swoich zawodników w imprezach Nordic Walking, m,in w zawodach rangi ogólnopolskiej a nawet międzynarodowej. Wyjątkowo aktywnie seniorzy uczestniczą w cyklicznych morsowaniach.
Gminne Zrzeszenie LZS w Pucku jest organizatorem licznych zawodów lekkoatletycznych dla weteranów, w tym imprez rzutowych.
W Pszczółkach organizowane są rajdy piesze i rowerowe
Przy GOKSiR w Chmielnie kultywuje się kaszubszczyznę, w tym organizowane są m in. zawody w Kaszubską Baśkę i skata.
WSS Wejherowo trenuje się m in. kickboxing. Zajęcia prowadzi tam trener Kadry Narodowej Rafał Karcz
W LZS Dragon Bojano i GOSRiT Luzino prowadzone są liczne spotkania integracyjne
Szeroką działalność prowadzi grupa „Zawsze Młodzi” przy Gminnym Zrzeszeniu LZS w Trąbkach Wielkich. Nasi seniorzy uczestniczą w zawodach sportowych w strzelectwie, bowlingu, lekkiej atletyki, dwa ognie. Ponadto seniorzy aktywnie biorą udział w cyklicznych wycieczkach krajoznawczych po Pomorzu. Odwiedzali ostatnimi czasy m.in: Hel, Władysławowo, Puck, Starogard Gdański, Grudziądz, Bory Tucholskie, Gdańsk, Gdynię a także ciekawe zakątki na Kaszubach.
W ramach projektów dofinansowanych ze środków UE w powiecie wejherowskim oprócz w/w zajęć seniorzy mogą skorzystać m in. z poradnictwa ekonomicznego, psychologicznego oraz z kursów obsługi komputera. Seniorzy korzystają również z wyjazdów, w tym na Termy w Uniejowie.
Z projektów Aktywizacji społeczno – zawodowej realizowane są również programy adaptacji pomieszczeń dla tworzących się nowych Klubów Seniora. Takie kluby powstają w Cewicach, Krępie Kaszubskiej, Pogorzelicach (powiat lęborski) oraz w Pomieczynie, Tokarach, Przodkowie (powiat kartuski) i Lini (powiat wejherowski). Jesteśmy w trakcie remontów tych pomieszczeń (w listopadzie otworzyliśmy pierwszy z nich w Cewicach), gdzie seniorzy będą mogli skorzystać zajęć prozdrowotnych, kulturalnych i edukacyjnych, zawsze pamiętając o aktywności sportowej, która mieści się we wszystkich formach jako promocja zdrowego trybu życia.
Dla wszystkich uczestników powyższych zajęć Pomorski LZS organizuje liczne imprezy sportowe, w których uczestniczą również zawodnicy z innych klubów zrzeszonych w LZS. Do najciekawszych, oprócz wspomnianej Senioriady LZS , należą: Otwarte Mistrzostwa Gminy Puck w Czwórboju Rzutowym Weteranów, Grand Prix Sztumu w Biegach i Nordic Walking, X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej pn.: „WSPÓŁPRACA WSZYSTKIM SIĘ OPŁACA” w Gminie Ustka, Mistrzostwa Pomorza oldbojów LZS w piłkę nożną, Mistrzostwa Pomorza Seniorów LZS w Bowlingu (Gmina Pruszcz Gdański). Ważnym elementem jest promocja wartości patriotycznych.

źródło PZ LZS

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)