Po raz czwarty w Trąbkach Wielkich została przeprowadzona Akcja „DAR KRWI”

darr01426 listopada 2016 roku w Trąbkach Wielkich została przeprowadzona po raz czwarty i ostatni w 2016 roku Akcja „Dar Krwi”. Organizatorem akcji była miejscowa Jednostka OSP z jej oddanym druhem Janem Kosińskim. W godzinach od 8-mej do 11-tej do ambulansu zgłosiło się 22 osoby. Z tej ilości 8 osób nie przeszło pozytywnych badań lekarskich. Ostatecznie pozostała 14-tka oddała 6,3 litra krwi. Wielkie dzięki.
Z informacji jaką przekazał organizator Jan Kosiński byli to mieszkańcy z 8-miu sołectw z gminy Trąbki Wielkie. W tym gronie honorowych dawców krwi, cztery osoby to mieszkańcy Trąbek Wielkich, po dwie przyjechały z Kaczek, Gołębiewa Średniego i Kłodawy oraz po jednej z Ełganowa, KLeszczewa, Gołębiewa Wielkiego i Trąbek Małych.
Jan Kosiński podsumował akcję przeprowadzoną w 2016 roku i nie krył zadowolenia z pozyskania 27,3 litrów krwi – cennego daru innym życia !
Ponadto jak informuje druh Janek od samego początku tj. od kilkunastu lat prowadzonej akcji Daru Krwi w Trąbkach Wielkich honorowi dawcy oddali 287,9 litrów krwi!
Jan Kosiński bardzo dziękuje wszystkim honorowym dawcom za wsparcie tej wspaniałej akcji, która na pewno uratowała nie jedno życie.
Dziękuje druhom strażakom i wszystkim osobom bezimiennym, gminnym portalom internetowym; www.trabki.com , www.lzs.e-trabki.pl i www.trabki.ug.gov.pl , Redakcji „Echo Pruszcza” którzy go wspierają go przy organizacji i promocji prowadzonej akcji.
Już dziś zaprasza na kolejną akcję która odbędzie się w miesiącu lutym 2017roku.

info, foto, źródło Jan Kosiński, wkempa

The following two tabs change content below.