Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia 2023 Redakcja Dziennik Bałtycki ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Pierwszy, powiatowy etap Konkursu Plebiscytowego będzie trwać do 21.lutego 2023 do godz. 21:30:00. Awans do II etapu Konkursu Plebiscytowego – finału wojewódzkiego, w każdej kategorii uzyskuje jeden kandydat w każdym z powiatów i miast, który uzyskał największą liczbę głosów.

Przechodząc do finału, kandydaci nie zachowują głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania.

Miło nam poinformować, że w tym roku z Gminy Trąbki Wielkie w poszczególnych kategoriach Osobowość Roku 2022 zostały nominowani nasi mieszkańcy, sąsiedzi w następujących kategoriach:

Kategoria Kultura

Aleksandra Nowogrodzka Sobowidz

głosuj :SMS GDK.107 na numer 7303

prowadzi zajęcia plastyczne w GOKSiR Trąbki Wielkie

nominacja za:

aktywność na rzecz dzieci, prowadzenie zajęć plastycznych i akcji charytatywnych

Jan Trofimowicz Puck/Ełganowo

głosuj SMS GDK.193 na numer 7303

wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS, wiceprezes GZ LZS w Trąbkach Wielkich, założyciel Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu, Puck

Nominacja za:

dbanie o życie sportowe społeczeństwa jako wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS, a także o kulturę. W 2022 r. oficjalnie otwarte zostało pierwsze w Polsce Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu, a wszystko za sprawą, pomysłem i czynem właśnie Jana Trofimowicza.

Kategoria Działalność społeczna i charytatywna

Igor Tracz Ełganowo

głosuj SMS GDC.105 na numer 7303

mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, Trąbki Wielkie

Nominacja za:

organizację konwojów z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, ewakuację psów i osób z zagrożonych wojną terenów.

Rafał Bielawa Trąbki Wielkie głosuj SMS GDC.112 na numer 7303

działacz społeczny, animator sportowy, Pruszcz Gdański

Nominacja za: zaangażowanie w życie społeczne powiatu gdańskiego. Założyciel, prezes, popularyzator Polskiej Federacji Footgolfa, członek zarządu Pom ZPN, prezes spółki z obszaru techniki paliwowej „Elnaft”, absolwent wydziału Prawa i Adm UG.

Roman Zielke

działacz społeczny, prezes SKF Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Trąbki Wielkie

głosuj SMS GDC.248 na numer 7303

Nominacja za; organizację wielu imprez gminnych dla młodzieży i seniorów, które cieszą się dużym zainteresowaniem, organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla seniorów – bowlingu, rajdów rowerowych, strzelania z broni pneumatycznej czy lekkiej atletyki. Za realizację projektu „AKTYWNY SENIOR LZS” od trzech lat.

__

Wiesław Kempa Trąbki Wielkie

głosuj SMS GDC.113 na numer 7303

społecznik, Trąbki Wielkie

Nominacja za:

Od 50-ciu lat poświęca się pracy społecznej na rzecz mieszkańców gminy Trąbki Wielkie, powiatu gdańskiego i województwa pomorskiego. W swoim środowisku jest uważany za sportowca – mastersa (72 lat) , społecznika, kronikarza , fotografa, korespondenta terenowego dla DZ.B. -Echo Pruszcza, Głosu Trąbeckiego i Wiadomości Sportowych. Jest w posiadaniu od 1984 roku 15-tu wyprowadzonych kronik sportowo-turystycznych GKTW- LZS , sołectwa i Klubu Seniora Zawsze Młodzi w Trąbkach Wielkich.

Jest tam wiele setek informacji i tysiące zdjęć które osobiście wykonał i wkleił. Jako fotograf miał lata w których w podsumowaniu roku zrobił ich blisko 40 tysięcy

Realizuje przesłanie przekazane po maturze „Idziecie do pracy na wieś i nie zapomnijcie o włączeniu się w pracy społecznej na rzecz swojej małej ojczyzny – mieszkańców”. Tak też uczynił. Pełnił wiele zaszczytnych funkcji w organizacjach wojewódzkich, powiatowych i w Gminie Trąbki Wielkie gdzie od 1972 jest jej mieszkańcem. W swojej pracy społecznej bliżej mu było do sportu, rekreacji i turystyki. Dzięki wstąpieniu 1965 roku w szeregi Ludowych Zespołów Sportowych -zielono-czerwonych mógł spełnić swoje marzenia przy realizacji kolejnych projektów. Za swą pracę był wielokrotnie nagradzany w tym złotym Krzyżem Zasługi, nominowany do rożnych konkursów, plebiscytów. W plebiscycie na działacza sportowego w 2021 minionej dekady zajął zaszczytne II miejsce w województwie pomorskim. Został laureatem konkursu o nagrodę Marszałka Pomorskiego „Senior Zwyczajny-Niezwyczajny” w 2020 roku, a 2022 został wyróżniony medalem za Zasługi dla powiatu gdańskiego.

W pracy społecznej stawia sobie wysokie wymogi i tego samego chce od współpracujących.

Władysław Ornowski Mierzeszyn

głosuj SMS GDC.29 na numer 7303

działacz społeczny, Gdańsk/Mierzeszyn

Nominacja za:

wieloletnią, aktywną działalność w Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek”.

kategoria Polityka, samorządność i społeczność lokalna

Błażej Konkol wójt Gminy Trąbki Wielkie

głosuj GDP.69 na numer 7303

Nominacja za:

aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz działania w Stowarzyszeniu Gmin Pomorskich, które skutecznie łączy osoby o różnych poglądach.

Więcej o głosowaniu i regulaminach na stronie www.dziennikbaltycki.pl

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.