Orzeł pokonał Portowca 4:1 !

Długo trąbeccy kibice czekali na zwycięstwo Orła. Po ostatniej porażce z Skarszewach 3:2 w opinii kibiców Orzeł rozegrał najlepszy mecz w rundzie wiosennej.
Potwierdzeniem zwyżkującej formy miał być mecz z 23-ciej kolejki o mistrzostwo V ligi grupy II sezonu 2018/2019 z Portowcem Gdańsk rozegrany na Arenie Orzeł w dniu 4 maja 2019r.
Od 1-szej minuty Orzeł atakował bramkę Portowca i już w 10 minucie w zamieszaniu podbramkowym Cezary Kusaj strzeli pierwszą bramkę i dał prowadzenie dla swojej drużyny. Orzeł objął prowadzenie 1:0. Po objęciu Orzeł w dalszym ciągu atakował i stworzył sobie jeszcze dwie sytuacje bramkowe na podwyższenie wyniku. W piłce nożnej mówi się, „że jeśli nie wykorzystałeś swoje sytuacje, to może to się zemścić.” Goście nie rezygnowali z doprowadzenia do strzelenia wyrównującej bramki. Taką sytuację wykorzystali w 40 minucie doprowadzając do stanu 1:1. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.
W drugiej połowie Orzeł podkręcił tempo i coraz bardziej zagrażał bramce golkiperowi Gości. Efektem tej gry były zdobyte bramki ; 61 minucie przez Mateusza Damca, cztery minuty później Daniel Jaśniewski podwyższył wynik na 3:1. Ostatnią czwartą bramkę w 71 minucie zdobył dobrze grający w tym meczu junior Maciej Preuss.
Zwycięzcy zagrali w składzie; br. Banasiak – Dończyk M., Kusaj, Szostek, Tusk – Preuss, Laga, Malek (78′ Bucholz), DoĹ„czyk B. (84′ Glina Kacper)- Jaśniewski, Dampc (74′ Zalewski)
Po zwycięstwie nad Portowcem Orzeł awansował na 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

info i foto Andrzej Marszałowicz i Wiesław Kempa

The following two tabs change content below.