Obradowali w Warszawie w sprawie przyszłości seniorów w Polsce i aktywności ruchowej

sprawsen12_2014_044W dniach 12-13.12.2014 roku na zaproszenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kościniaka-Kamysza w konferencji „Aktywność fizyczna osób starszych, walka z nadwagą – potrzeby a rzeczywistość ” uczestniczył Wiesław Kempa członek Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich .Konferencja została zorganizowana w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

Rozpoczęła się od powitania przez Ministra Kamysza zaproszonych Gości z Ministerstwa Sportu i Turystyki, AWF i PKOL. Po powitaniu w swoim wystąpieniu wprowadził słuchaczy w tematykę konferencji z pozycji zarządzanego ministerstwa. Powiedział:

„podczas konferencji będziemy szukać odpowiedzi na następujące pytania: Jak przekonać osoby starsze do maszerowania, biegania, jazdy na rowerze, gimnastyki czy pływania? Jaką rolę może w zachęcaniu do uprawiania rekreacji pełnić organizacja sportowa? Jak zachęcić osoby starsze do wolontariatu sportowego? Polskie społeczeństwo się starzeje i jak pokazują prognozy demograficzne będzie się starzeć. A to niesie ze sobą poważne problemy społeczne i ekonomiczne. Nic dziwnego więc, że powstają różne programy rządowe, który ogólnie rzecz biorąc mają na celu pobudzenie aktywności społecznej — szeroko rozumianej — osób starszych. Dziś otwieramy się szerzej na potrzeby osób starszych, których na wsi jak i w całym kraju przybywa. Chcemy opracować własne projekty, wpisujące się w programy rządowe, które promować będą prozdrowotne, społeczne i edukacyjne wartości rekreacji osób starszych. Temu ma służyć nasza konferencja”.

Po tym wprowadzeniu poszczególni prelegenci zreferowali następujące tematy : prof. Ewa Kozdroń omówiła – Styl życia-potrzeby a rzeczywistość, dr Magdalena Białkowska – Żywienie osób starszych, a dr Jadwiga Kłodecka-Różalska – Oldboys i oldgirls … nie dajmy się wyautować ” Wystąpienia prelegentów stały na wysokim poziomie. Każde wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Po ich zakończeniu nastąpiło podsumowanie pierwszego dnia konferencji.

W drugim dniu uczestnicy zwiedzili Muzeum Sportu które mieści się w Centrum Olimpijskim PKOL, oraz uczestniczyli w posumowaniu konferencji wraz z przyjęciem zgłoszonych wniosków.

Był czas na zwiedzenie stolicy nocą, a także na kontynuowanie niekończonej dyskusji z warsztatów i nie tylko w tzw. podgrupach regionalnych .

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)