Najmłodsi juniorzy uratowali honor Orła w minionym weekendzie !

jun201507020 września 2015 roku o godz. 14.00 juniorzy rocz. 2002 i młodsi Orła Trąbki Wielkie podejmowali w ramach rozgrywek o mistrzostwo pomorskiej klasy JC2-gr 2 drużynę LKP Nowa Karczma.
Była to czwarta kolejka rozgrywek. Oba zespoły przystępowały do meczu pokrzepione zwycięstwami w trzeciej kolejce. Piłkarze Orła tydzień wcześniej pokonali w Straszynie miejscowego Orła 9:3 natomiast rywale z Nowej Karczmy pokonali rówieśników z Goręczyna 5:2.
Mecz od początku toczył się z optyczną przewagą gospodarzy, którzy częściej przebywali przy piłce. Jednak z przewagi tej nic nie wynikało. Miejscowi mieli problemy ze sforsowaniem dobrze dysponowanej tego dnia obrony LKP Nowa Karczma. Goście ograniczali się do kontrataków i po jednej z takich akcji mogli objąć prowadzenie. Na szczęście dla miejscowych na wysokości zadania stanął w tym momencie bramkarz Orła Piotr Rekowski. Niemoc gospodarzy trwała do końca pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 0:0.
W przerwie meczu trener miejscowych w miejsce debiutującego tego dnia Dominika Fibika wprowadził Jakuba Bąka. Był to dobra decyzja trenera Tomasza Kempy. Jakub Bąk wniósł dużo ożywienia w poczynania miejscowych. Szczególnie dobrze zaczęła się układać gra na prawej stronie boiska. Po tych akcjach dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki zmarnowała Ola Stoduś. Przełamanie nastąpiło w 55 minucie. Szarżującego w pole karne Jakuba Lecha nieprzepisowo zatrzymał obrońca gości. Decyzja mogła być tylko jedna – rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Aleksander Ossowski. Kiedy wszyscy czekali na zakończenie meczu wynik na 2:0 ustalił wprowadzony kilka minut wcześniej za siostrę Olę – Karol Stoduś.
Orzeł wystąpił w składzie : Piotr Rekowski – Mateusz Myszk, Michał Kamiński, Mateusz Płocke, Piotr Kłos – Dominik Fibik, Łukasz Świerżewski, Aleksander Ossowski, Jakub Lech – Aleksandra Stoduś, Dominik Lech oraz Jakub Bąk, Michał Bławat, Wojciech Kłos, Dawid Goldschmidt, Daniel Niedżwiedzki, Adam Bomba, Karol Stoduś.

Juniorzy Orła rocz. 1999 i młodsi w ramach czwartej kolejki o mistrzostwo pomorskiej klasy JB gr 2 udali się do Kolbud na mecz z miejscowym GKS. Niestety nie było to udane spotkanie w wykonaniu naszych piłkarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:0(5:0) a wszystko co najgorsze tego dnia przytrafiło się naszym między 28 a 38 minutą spotkania kiedy to stracili 5 bramek. Okazję do odbudowania się po dotkliwym laniu będą mieli nasi piłkarze 27 września kiedy to o godz. 14.00 na boisku w Ełganowie podejmować będą KS Chwaszczyno.
Seniorzy Orła ponieśli wysoką porażkę 5:1 z EKO-PRO Szemud w meczu o mistrzostwo V ligi .
Z ostatniej chwili:
Nie udał się naszym drużynom start w III rundzie regionalnego w Pucharu Polski. Orzeł uległ w Pruszczu Gdańskim Czarnym 2:1, a Sokół Ełganowo na własnym boisku przegrał również w takim samym stosunku z Jaguarem Gdańsk.