Na Wesoło i sportowo powitano Panią Wiosnę 2017

Dzień 21 marzec 2017 w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów.
W tym dniu pożegnano zimę, przywitano wiosnę, godnie uczczono Światowy Dzień Autyzmu oraz podsumowano konkurs matematyczny pt. ” Marzec miesiącem matematyki”.


Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez Dyrektor Ewę Tuz grupę mieszkańców DPS z Łapina. Następnie razem z paniami Natalią Konarzewska i Anna Wadowską wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe za współzawodnictwo indywidualne i klasowe w konkursie matematycznym.
Po tej części oficjalnej młodzież z poszczególnych klas zaprezentowała się w wylosowanych kolorach oraz przedstawiła przygotowane utwory własne lub skorzystali z “gotowców”o wiośnie.
Wszystkie wystąpienia były gorąco nagradzane przez uczestników tego spotkania.
Sesja fotograficzna zakończyła pierwszą część bardzo miłego spotkania.
Na drugą część “sportową” Zenon Kulikowski zaprosił reprezentacje poszczególnych klas do turnieju w przeciąganiu liny.
W turnieju wystąpiło 16 reprezentacji klasowych sześcioosobowych + wychowawca. Po przeprowadzonym losowaniu drużyny przystąpiły do rywalizacji. W tym turnieju obowiązywał system do dwóch wygranych. Komisja sędziowska w składzie Zenon Kulwikowski, Krystian Ryczkowski i Adrian Wysiecki czuwała, żeby zawody przebiegały sportowo i Faur Play. Po rozegraniu czternastu pojedynków w małym finale spotkały się reprezentacje IIa i IIIb . Po bardzo wyrównanym III miejsce wywalczyła Klasa IIa. W wielkim finale spotkały się reprezentacja klas IId i IIIa. Tu również nikt nie oddał zwycięstwa bez walki . I miejsce po bardzo wyrównanych pojedynkach wywalczyła klasa IId.
Tytuł Mistrza Gimnazjum w Przeciąganiu Liny z okazji “Pierwszego Dnia Wiosny “ wywalczyli: Komorowski Aleksander, Bukowski Michał, Szurgociński Jan, Mądrzejewska Natalia, Bruchman Weronika i Zenon Kulwikowski- wychowawca klasy. Ostatnim akordem turnieju było wręczenie wszystkim reprezentacjom pamiątkowych dyplomów, upominków w postaci słodyczy. Nagrody wręczyła wicedyrektor Wiesława Niedzielska w obecności komisji sędziowskiej.

info T.Żukowska , foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.