KS Orzeł awansował do IV rundy Pucharu Polski – Gdańsk w sezonie 2017/2018

Bardzo dobrze spisała drużyna seniorów KS Orzeł Trąbki Wielkie, która w III rundzie rozgrywek o Puchar Polski 2017/2018 na własnym boisku pokonali dobry zespół KS Polonię Gdańsk 5:4 ( 3:0).
Pierwsza połowa należała do Orła który Gościom strzelił 3 bramki i wszystkim wydawało się, że jest pod kontrolą. Kto tak myślał to była w dużym błędzie. Polonia w drugiej połowie zagrała z dużym zaangażowaniem i strzeliła 4 bramki. Po strzeleniu przez Polonię dwóch bramek wynik brzmiał 3:2 dla Orła. Wówczas Orzeł poczuł zagrożenie i zrewanżował się strzeleniem czwartej bramki. Następnie bramki na przemian zdobywali Goście i gospodarze. Ostatecznie to Orzeł po bardzo zaciętej drugiej połowie o jedną bramkę był lepszy i awansował do czwartej rundy PP.
Bramki strzelili: Laga Marcin i Daniel Jaśniewski zdobyli po 1 bramce, a Tomasz Musik ustrzelił hat tricka.
Z ostatniej chwili – jest już po losowaniu IV rundy w której Orzeł zmierzy się z bardzo silnym przeciwnikiem z grupy V ligi GKS Kowale. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Kowalach
4 października 2017 roku.

Liczymy , że Orzeł zrewanżuje się za wysoka poniesioną porażkę 7:0 w trzeciej kolejce z gospodarzami w walce o mistrzostwo V ligi sezonu 2017/2018.