KS Gedania II Gdańsk pokonała KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie 3:1 (2:1) !

18.08.2018 roku w Gdańsku w drugiej kolejce sezonu 2018/2019 o mistrzostwo V ligi grupa I Pom.ZPN w Gdańsku KS Orzeł 1955 rozegrał mecz z KS Gedania II Gdańsk.
Od samego początku piłkarze Orła z dużym zaangażowaniem i pressingiem zdominowali gospodarzy. Wszyscy czekali kiedy Orzeł potwierdzi swą przewagę strzeleniem bramki. Na przekór temu to gospodarze wyprowadzili kontrę lewą stroną z której strzelili bramkę i objęli prowadzenie 1:0.
Orzeł dalej realizował swój plan i z dużą przewagą w polu dążył do wyrównania stanu meczu. Tu sytuacja się powtórzyła i po kolejnej kontrze z lewą stroną Gedania podwyższyła stan meczu na 2:0 !
Drużyna Orła jeszcze z większą siła atakowała bramkę gospodarzy. Po zagraniu piłki ręką przez zawodnika gospodarzy w polu karnym sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Była 40 minuta meczu .
Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Jaśniewski
Orzeł grał, a bramki strzelali gospodarze.
W drugiej połowie po dokonanych zmianach Orzeł w dalszym ciągu atakował, a trzecią bramkę zdobyli gospodarze grając w „10-tkę”.
Tym razem Orłom zabrakło „szczęścia” w wykorzystaniu sytuacji podbramkowych.
Orzeł rozegrał mecz w składzie; Koprowski  –  Stein, Kobylarz M., Szostek, Neubauer  –  Tusk, Dończyk T., Malek (73′ Łupiński), Dończyk B. (68′ Zalewski) – Leszczyński (65′ Laga), Jaśniewski (75′ Kamiński).